TopYacht: Williamstown Sailing Club - 26/02/2020 12:38:48 pm

RACE 13 [22/02/2020] Class Champion

Race 13 - 22 Feb 2020

Printed on : 26/02/2020 12:38:48 pm

505 OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
505 DNC TWENTYONE 8922 Michael Lawrence Graeme Murphy     2.0  

Explorer 16 OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Explorer 16 DNC CAPTAIN PHASMA 10 Ric Lamont Guy Hansson     5.0  
Explorer 16 DNC OLD SALT 53 Raymond Clinch       5.0  
Explorer 16 DNC SWALLOW 115 Sue Burke Tracie Burke     5.0  
Explorer 16 DNC EDNA MAY 127 Michael Lambiris Jon Gwinner     5.0  

Explorer16NoMotor OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Explorer16NoMotor 1 JAMES PEARL 9 Lois Hunt Catherine Dawson 14:01:20 47:20 1.0  

Gibbo15 OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Gibbo15 DNC ELISE W10 John Gibson Colin Bell     2.0 Frances Gibson

Hartley 16 OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Hartley 16 DNC PHANTOM 441 Trevor Burke Detlef Becker     5.0  
Hartley 16 DNC HISSING SID 1333 Peter Behrendt Peter Yeates     5.0  
Hartley 16 DNC SEABISCUIT 1464 Bryan Langworthy       5.0  
Hartley 16 DNC EL. VENITO 1588 Joe Dorrington       5.0  

HartleyTs16 W motor OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
HartleyTs16 W motor DNC CURRENCY LASS 1624 Jason Whyte       2.0  

Impulse OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Impulse 1 SANDFLY 689 Leon Raymond   13:49:18 35:18 1.0  
Impulse 2 GRAPE APE 640 Andrew Wright   13:50:47 36:47 2.0  
Impulse 3 ON THE RUN 722 Louis Nagy   13:52:10 38:10 3.0  

KittyCat OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
KittyCat 1 KISS THIS K737 Les Kiss   13:45:55 31:55 1.0  
KittyCat DNC NIGRETTA 333 John Barnett       3.0  

Laser OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Laser 1 LIGHT FINGERS 5 Grace Becker-Scott   13:55:43 41:43 1.0  
Laser DNC GOODBYE PORPOISPIT 088 Mark Smallwood       3.0  

LaserRadial OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
LaserRadial DNC BEES KNEES 181907 Brian Fentiman       2.0  

Minnow OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Minnow 1 UP WRIGHT 910 Geordan Wright   13:55:30 41:30 1.0  

Pacer OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Pacer 1 SPARK PLUG & TANGLEF 2766 Kim Ho   13:54:43 40:43 1.0  
Pacer 2 RECKLESS 1610 Steve Forster   13:55:26 41:26 2.0  
Pacer 3 JACK MALONEY 1 Maree Fitzpatrick   13:55:40 41:40 3.0  
Pacer 4 SERENDIPITY 1764 Eddie Stojkovich Jessica Morton 13:57:12 43:12 4.0  
Pacer DNC SLINGSHOT 584 John Gwinner Michael Lambiris     11.0  
Pacer DNC MANTA 2482 Gary Davison Andrew Graham     11.0  
Pacer DNC RINCEWIND 2586 Doug Vockler       11.0  
Pacer DNC OBRIEN 2667 Allan O'Brien       11.0  
Pacer DNC SHADOWFAX 550G Gayle Gardner Oliver Voogd     11.0  
Pacer DNC SHADOWFAX 550O Oliver Voogd Gayle Gardner     11.0  

RSAero5 OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
RSAero5 1 LOL 1387 Glenn Charlesworth   13:51:47 37:47 1.0  
RSAero5 DNC SELCHIDH 1185 Cliff Stinson       3.0  

Sabre OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Sabre 1 AKAULA 1908 Pamela Webster   13:54:07 40:07 1.0  
Sabre 2 SEASOMFIN 1987 Andrew Keil   13:54:08 40:08 2.0  
Sabre 3 ESPADA 1589 Alex Morton   13:57:11 43:11 3.0  
Sabre DNC GOBLIN 850 Judy Holmes       13.0  
Sabre DNC DELUSIONSOFGRANDEUR 970 Olivier Davies       13.0  
Sabre DNC IRON SPIDER 1129 Will Cuming       13.0  
Sabre DNC MAKING WAVES 1412 Ruth Morton       13.0  
Sabre DNC EXCUSE ME TWO 1511 Tony Hampton       13.0  
Sabre DNC THE VEGAS ACCOUNT 1647 Hayden Parsons       13.0  
Sabre DNC MY DISTRACTION 1710 Anthony Marsh       13.0  
Sabre DNC REVEILLE 2082 Ian Ravenscroft       13.0  
Sabre DNF COOL CHANGE 1131 Tim Hart       5.0  

Ultimate 18 DK OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Ultimate 18 DK 1 PEDINA DORO 37 Jim Rees   14:02:47 48:47 1.0  
Ultimate 18 DK DNC FREE SPIRIT 125 Paul Nancarrow Steve Patralakis     4.0  
Ultimate 18 DK DNC WILDFIRE 434 Stefan Gevers Alexandra Lehane     4.0  

WASZP OTB results Start : 13:14
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
WASZP DNF IN A MEETING 2647 David Taylor Andrea Taylor     2.0