TopYacht: Williamstown Sailing Club - 18/02/2020 8:02:36 pm

RACE 11 [15/02/2020] Class Champion

Race 11 - 15 Feb 2020

Printed on : 18/02/2020 8:02:36 pm

505 OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
505 DNC TWENTYONE 8922 Michael Lawrence Graeme Murphy     2.0  

Explorer 16 OTB results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Explorer 16 1 SWALLOW 115 Sue Burke Tracie Burke 13:38:07 38:07 1.0  
Explorer 16 DNC CAPTAIN PHASMA 10 Ric Lamont Guy Hansson     5.0  
Explorer 16 DNC OLD SALT 53 Raymond Clinch       5.0  
Explorer 16 DNS EDNA MAY 127 Michael Lambiris Jon Gwinner     3.0  

Explorer16NoMotor OTB results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Explorer16NoMotor 1 JAMES PEARL 9 Lois Hunt Catherine Dawson 13:41:45 41:45 1.0  

Gibbo15 OTB results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Gibbo15 DNC ELISE W10 John Gibson Colin Bell     2.0 Frances Gibson

Hartley 16 OTB results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Hartley 16 1 PHANTOM 441 Trevor Burke Detlef Becker 13:34:26 34:26 1.0  
Hartley 16 DNC HISSING SID 1333 Peter Behrendt Peter Yeates     5.0  
Hartley 16 DNC SEABISCUIT 1464 Bryan Langworthy       5.0  
Hartley 16 DNC EL. VENITO 1588 Joe Dorrington       5.0  

HartleyTs16 W motor OTB results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
HartleyTs16 W motor DNC CURRENCY LASS 1624 Jason Whyte       2.0  

Impulse OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Impulse 1 SANDFLY 689 Leon Raymond   13:40:01 35:01 1.0  
Impulse 2 ON THE RUN 722 Louis Nagy   13:41:23 36:23 2.0  
Impulse DNC GRAPE APE 640 Andrew Wright       4.0  

KittyCat OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
KittyCat DNC NIGRETTA 333 John Barnett       3.0  
KittyCat DNC KISS THIS K737 Les Kiss       3.0  

Laser OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Laser DNC GOODBYE PORPOISPIT 088 Mark Smallwood       3.0  
Laser DNS LIGHT FINGERS 5 Grace Becker-Scott       2.0  

LaserRadial OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
LaserRadial DNC BEES KNEES 181907 Brian Fentiman       2.0  

Minnow OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Minnow DNC UP WRIGHT 910 Geordan Wright       2.0  

Pacer OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Pacer DNC SLINGSHOT 584 John Gwinner Michael Lambiris     11.0  
Pacer DNC RECKLESS 1610 Steve Forster       11.0  
Pacer DNC MANTA 2482 Gary Davison Andrew Graham     11.0  
Pacer DNC RINCEWIND 2586 Doug Vockler       11.0  
Pacer DNC SHADOWFAX 550G Gayle Gardner Oliver Voogd     11.0  
Pacer DNC SHADOWFAX 550O Oliver Voogd Gayle Gardner     11.0  
Pacer DNS JACK MALONEY 1 Maree Fitzpatrick       5.0  
Pacer DNS SERENDIPITY 1764 Eddie Stojkovich Jessica Morton     5.0  
Pacer DNS OBRIEN 2667 Allan O'Brien       5.0  
Pacer DNS SPARK PLUG & TANGLEF 2766 Kim Ho       5.0  

RSAero5 OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
RSAero5 DNC SELCHIDH 1185 Cliff Stinson       3.0  
RSAero5 DNS LOL 1387 Glenn Charlesworth       2.0  

Sabre OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Sabre 1 SEASOMFIN 1987 Andrew Keil   13:37:50 32:50 1.0  
Sabre DNC GOBLIN 850 Judy Holmes       13.0  
Sabre DNC DELUSIONSOFGRANDEUR 970 Olivier Davies       13.0  
Sabre DNC IRON SPIDER 1129 Will Cuming       13.0  
Sabre DNC COOL CHANGE 1131 Tim Hart       13.0  
Sabre DNC MAKING WAVES 1412 Ruth Morton       13.0  
Sabre DNC EXCUSE ME TWO 1511 Tony Hampton       13.0  
Sabre DNC ESPADA 1589 Alex Morton       13.0  
Sabre DNC THE VEGAS ACCOUNT 1647 Hayden Parsons       13.0  
Sabre DNC REVEILLE 2082 Ian Ravenscroft       13.0  
Sabre DNF MY DISTRACTION 1710 Anthony Marsh       4.0  
Sabre DNS AKAULA 1908 Pamela Webster       4.0  

Ultimate 18 DK OTB results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
Ultimate 18 DK DNC PEDINA DORO 37 Jim Rees       4.0  
Ultimate 18 DK DNC FREE SPIRIT 125 Paul Nancarrow Steve Patralakis     4.0  
Ultimate 18 DK DNC WILDFIRE 434 Stefan Gevers Alexandra Lehane     4.0  

WASZP OTB results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
WASZP DNC IN A MEETING 2647 David Taylor Andrea Taylor     2.0