TopYacht: Williamstown Sailing Club - 15/12/2019 11:47:01 PM

RACE 2 [14/12/2019] Class Handicap Series 2

Race 2 - 14 December 2019

Printed on : 15/12/2019 11:47:01 PM

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 115 Explorer 16 SWALLOW Sue Burke Tracie Burke 14:56:06 43:06 1.0  
DNC 10 Explorer 16 CAPTAIN PHASMA Ric Lamont Guy Hansson     5.0  
DNC 53 Explorer 16 OLD SALT Raymond Clinch       5.0  
DNC 127 Explorer 16 EDNA MAY Michael Lambiris Jon Gwinner     5.0  

Explorer16NoMotor Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
DNC 9 Explorer16NoMotor JAMES PEARL Lois Hunt Catherine Dawson     2.0  

Gibbo15 Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 W10 Gibbo15 ELISE John Gibson Colin Bell 14:56:21 43:21 1.0 Frances Gibson

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 1333 Hartley 16 HISSING SID Peter Behrendt Peter Yeates 14:50:43 37:43 1.0  
2 441 Hartley 16 PHANTOM Trevor Burke Detlef Becker 14:57:52 44:52 2.0  
3 1464 Hartley 16 SEABISCUIT Bryan Langworthy   14:59:38 46:38 3.0  
DNC 1588 Hartley 16 EL. VENITO Joe Dorrington       5.0  

HartleyTs16 W motor Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
DNC 1624 HartleyTs16 W motor CURRENCY LASS Jason Whyte       2.0  

Impulse Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
DNC 640 Impulse GRAPE APE Andrew Wright       4.0  
DNC 689 Impulse SANDFLY Leon Raymond       4.0  
DNC 722 Impulse ON THE RUN Louis Nagy       4.0  

KittyCat Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
DNC 333 KittyCat NIGRETTA John Barnett       3.0  
DNC K737 KittyCat KISS THIS Les Kiss       3.0  

Laser Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 5 Laser LIGHT FINGERS Grace Becker-Scott   15:01:15 48:15 1.0  
DNC 088 Laser GOODBYE PORPOISPIT Mark Smallwood       3.0  

LaserRadial Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
DNC 181907 LaserRadial BEES KNEES Brian Fentiman       2.0  

Pacer Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 2667 Pacer OBRIEN Allan O'Brien   14:56:03 43:03 1.0  
2 1 Pacer JACK MALONEY Maree Fitzpatrick   14:56:17 43:17 2.0  
3 1610 Pacer RECKLESS Steve Forster   15:00:39 47:39 3.0  
DNC 1764 Pacer SERENDIPITY Eddie Stojkovich Jessica Morton     9.0  
DNC 2482 Pacer MANTA Gary Davison Andrew Graham     9.0  
DNC 2586 Pacer RINCEWIND Doug Vockler       9.0  
DNC 2766 Pacer SPARK PLUG & TANGLEF Kim Ho       9.0  
DNC 550G Pacer SHADOWFAX Gayle Gardner Oliver Voogd     9.0  

RSAero5 Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 1185 RSAero5 SELCHIDH Cliff Stinson   14:54:40 41:40 1.0  
2 1387 RSAero5 LOL Glenn Charlesworth   14:55:16 42:16 2.0  

Sabre Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 970 Sabre DELUSIONSOFGRANDEUR Olivier Davies   14:56:38 43:38 1.0  
2 1710 Sabre MY DISTRACTION Anthony Marsh   15:01:42 48:42 2.0  
DNC 850 Sabre GOBLIN Judy Holmes       13.0  
DNC 1129 Sabre IRON SPIDER Will Cuming       13.0  
DNC 1131 Sabre COOL CHANGE Tim Hart       13.0  
DNC 1412 Sabre MAKING WAVES Ruth Morton       13.0  
DNC 1511 Sabre EXCUSE ME TWO Tony Hampton       13.0  
DNC 1589 Sabre ESPADA Alex Morton       13.0  
DNC 1647 Sabre THE VEGAS ACCOUNT Hayden Parsons       13.0  
DNC 1908 Sabre AKAULA Pamela Webster       13.0  
DNC 1987 Sabre SEASOMFIN Andrew Keil       13.0  
DNC 2082 Sabre REVEILLE Ian Ravenscroft       13.0  

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
1 434 Ultimate 18 DK WILDFIRE Stefan Gevers Alexandra Lehane 15:02:00 49:00 1.0  
2 37 Ultimate 18 DK PEDINA DORO Jim Rees   15:04:03 51:03 2.0  
DNC 125 Ultimate 18 DK FREE SPIRIT Paul Nancarrow Steve Patralakis     4.0  

WASZP Class Elapsed Time results Start : 14:13
Place Sail No Class Boat Name Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score CREW.
DNC 2647 WASZP IN A MEETING David Taylor Andrea Taylor     2.0