TopYacht: Williamstown Sailing Club - 25/11/2019 10:07:14

RACE 3 [23/11/2019] Class Handicap Series 1

Race 3 - 23 November 2019

Printed on : 25/11/2019 10:07:14

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
Explorer 16 1 SWALLOW 115 Sue Burke Tracie Burke 13:50:01 45:01 1.0
Explorer 16 2 EDNA MAY 127 Michael Lambiris Jon Gwinner 13:54:24 49:24 2.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
Hartley 16 1 EL. VENITO 1588 Joe Dorrington   13:48:37 43:37 1.0
Hartley 16 2 PHANTOM 441 Trevor Burke Detlef Becker 13:49:58 44:58 2.0
Hartley 16 3 SEABISCUIT 1464 Bryan Langworthy   13:51:37 46:37 3.0

Impulse Class Elapsed Time results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
Impulse 1 SANDFLY 689 Leon Raymond   13:33:16 33:16 1.0
Impulse 2 ON THE RUN 722 Louis Nagy   13:36:02 36:02 2.0

KittyCat Class Elapsed Time results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
KittyCat 1 KISS THIS K737 Les Kiss   13:36:53 31:53 1.0

Laser Class Elapsed Time results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
Laser 1 LIGHT FINGERS 5 Grace Becker-Scott   13:50:48 50:48 1.0
Laser DNS GOODBYE PORPOISPIT 088 Mark Smallwood       3.0

Pacer Class Elapsed Time results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
Pacer 1 OBRIEN 2667 Allan O'Brien   13:36:58 36:58 1.0
Pacer 2 SERENDIPITY 1764 Eddie Stojkovich Jessica Morton 13:42:43 42:43 2.0
Pacer 3 JACK MALONEY 1 Maree Fitzpatrick   13:45:08 45:08 3.0
Pacer DSQ MANTA 2482 Gary Davison Andrew Graham     6.0
Pacer DSQ RINCEWIND 2586 Doug Vockler       6.0

RSAero5 Class Elapsed Time results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
RSAero5 1 LOL 1387 Glenn Charlesworth   13:37:26 37:26 1.0

Sabre Class Elapsed Time results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
Sabre 1 AKAULA 1908 Pamela Webster   13:37:11 37:11 1.0
Sabre 2 MAKING WAVES 1412 Ruth Morton   13:44:31 44:31 2.0
Sabre 3 ESPADA 1589 Alex Morton   13:50:05 50:05 3.0
Sabre 4 IRON SPIDER 1129 Will Cuming   13:50:13 50:13 4.0
Sabre 5 MY DISTRACTION 1710 Anthony Marsh   13:52:28 52:28 5.0
Sabre DSQ GOBLIN 850 Judy Holmes       8.0
Sabre DSQ THE VEGAS ACCOUNT 1647 Hayden Parsons       8.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results Start : 13:05
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
Ultimate 18 DK DSQ FREE SPIRIT 125 Paul Nancarrow Steve Patralakis     2.0

WASZP Class Elapsed Time results Start : 13:00
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW Fin Tim Elapsd Score
WASZP DNS IN A MEETING 2647 David Taylor Andrea Taylor     2.0