TopYacht: Williamstown Sailing Club - 25/11/2019 10:07:29

RACE 3 [23/11/2019] Class Handicap Series 1

Race 3 - 23 November 2019

Printed on : 25/11/2019 10:07:29

All Fleet Yardstick results Start : Div1 13:00 Div2 13:05 Div3 13:05
Place Sail No Boat Name Skipper CREW Class YS Fin Tim Elapsd YS Cor d T Score
1 689 SANDFLY Leon Raymond   Impulse 118.5 13:33:16 33:16 28:04 1.0
2 2667 OBRIEN Allan O'Brien   Pacer 127.5 13:36:58 36:58 29:00 2.0
3 1908 AKAULA Pamela Webster   Sabre 127.0 13:37:11 37:11 29:17 3.0
4 722 ON THE RUN Louis Nagy   Impulse 118.5 13:36:02 36:02 30:24 4.0
5 1387 LOL Glenn Charlesworth   RSAero5 116.8 13:37:26 37:26 32:03 5.0
6 K737 KISS THIS Les Kiss   KittyCat 99.0 13:36:53 31:53 32:12 6.0
7 115 SWALLOW Sue Burke Tracie Burke Explorer 16 138.4 13:50:01 45:01 32:32 7.0
8 1764 SERENDIPITY Eddie Stojkovich Jessica Morton Pacer 127.5 13:42:43 42:43 33:30 8.0
9 1588 EL. VENITO Joe Dorrington   Hartley 16 125.0 13:48:37 43:37 34:54 9.0
10 1412 MAKING WAVES Ruth Morton   Sabre 127.0 13:44:31 44:31 35:03 10.0
11 1 JACK MALONEY Maree Fitzpatrick   Pacer 127.5 13:45:08 45:08 35:24 11.0
12 127 EDNA MAY Michael Lambiris Jon Gwinner Explorer 16 138.4 13:54:24 49:24 35:42 12.0
13 441 PHANTOM Trevor Burke Detlef Becker Hartley 16 125.0 13:49:58 44:58 35:58 13.0
14 1464 SEABISCUIT Bryan Langworthy   Hartley 16 125.0 13:51:37 46:37 37:18 14.0
15 1589 ESPADA Alex Morton   Sabre 127.0 13:50:05 50:05 39:26 15.0
16 1129 IRON SPIDER Will Cuming   Sabre 127.0 13:50:13 50:13 39:32 16.0
17 1710 MY DISTRACTION Anthony Marsh   Sabre 127.0 13:52:28 52:28 41:19 17.0
18 5 LIGHT FINGERS Grace Becker-Scott   Laser 114.0 13:50:48 50:48 44:34 18.0
DNS 088 GOODBYE PORPOISPIT Mark Smallwood   Laser 114.0       24.0
DNS 2647 IN A MEETING David Taylor Andrea Taylor WASZP 70.0       24.0
DSQ 125 FREE SPIRIT Paul Nancarrow Steve Patralakis Ultimate 18 DK 133.8       24.0
DSQ 2482 MANTA Gary Davison Andrew Graham Pacer 127.5       24.0
DSQ 2586 RINCEWIND Doug Vockler   Pacer 127.5       24.0