TopYacht: Williamstown Sailing Club - 19/10/2019 17:22:13

RACE 2 [12/10/2019] Class Champion

Race 2 - 12 Oct 2019

Printed on : 19/10/2019 17:22:13

Explorer 16 OTB results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Explorer 16 1 SWALLOW 115 Sue Burke Tracie Ham   15:12:05 52:05 1.0
Explorer 16 2 EDNA MAY 127 Michael Lambiris Jon Gwinner   15:16:22 56:22 2.0

Explorer16NoMotor OTB results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Explorer16NoMotor 1 JAMES PEARL 9 Lois Hunt Catherine Dawson   15:16:10 56:10 1.0

Gibbo15 OTB results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Gibbo15 1 ELISE W10 John Gibson Colin Bell Frances Gibson 15:10:06 50:06 1.0

Hartley 16 OTB results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Hartley 16 1 PHANTOM 441 Trevor Burke Detlef Becker   15:09:33 49:33 1.0
Hartley 16 2 EL. VENITO 1588 Joe Dorrington     15:10:53 50:53 2.0

Impulse OTB results Start : 14:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Impulse 1 SANDFLY 689 Leon Raymond     14:55:40 40:40 1.0
Impulse 2 ON THE RUN 722 Louis Nagy     14:59:00 44:00 2.0

Laser OTB results Start : 14:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Laser DSQ GOODBYE PORPOISPIT 088 Mark Smallwood         2.0

Pacer OTB results Start : 14:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Pacer 1 RECKLESS 1610 Steve Forster     15:08:24 53:24 1.0
Pacer 2 JACK MALONEY 1 Maree Fitzpatrick     15:08:48 53:48 2.0
Pacer DSQ MANTA 2482 Gary Davison Andrew Graham       5.0
Pacer DSQ RINCEWIND 2586 Doug Vockler         5.0

RSAero5 OTB results Start : 14:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
RSAero5 1 LOL 1387 Glenn Charlesworth     15:01:59 46:59 1.0
RSAero5 DSQ SELCHIDH 1185 Cliff Stinson         3.0

Sabre OTB results Start : 14:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Sabre 1 REVEILLE 2082 Ian Ravenscroft     15:01:38 46:38 1.0
Sabre 2 SEASOMFIN 1987 Andrew Keil     15:03:34 48:34 2.0
Sabre 3 AKAULA 1908 Pamela Webster     15:04:24 49:24 3.0
Sabre 4 COOL CHANGE 1131 Tim Hart     15:07:54 52:54 4.0
Sabre 5 MY DISTRACTION 1710 Anthony Marsh     15:12:16 57:16 5.0

Ultimate 18 DK OTB results Start : 14:20
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Ultimate 18 DK 1 PEDINA DORO 37 Jim Rees     15:28:30 01:08:30 1.0