TopYacht: Williamstown Sailing Club - 19/10/2019 17:17:00

RACE 1 [12/10/2019] Class Handicap Series 1

Race 1 - 12 Oct 2029

Printed on : 19/10/2019 17:17:00

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 13:10
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Explorer 16 1 SWALLOW 115 Sue Burke Tracie Ham   13:46:53 36:53 1.0
Explorer 16 2 EDNA MAY 127 Michael Lambiris Jon Gwinner   13:48:06 38:06 2.0

Explorer16NoMotor Class Elapsed Time results Start : 13:10
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Explorer16NoMotor 1 JAMES PEARL 9 Lois Hunt Catherine Dawson   13:48:30 38:30 1.0

Gibbo15 Class Elapsed Time results Start : 13:10
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Gibbo15 1 ELISE W10 John Gibson Colin Bell Frances Gibson 13:51:44 41:44 1.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 13:10
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Hartley 16 1 PHANTOM 441 Trevor Burke Detlef Becker   13:43:29 33:29 1.0
Hartley 16 2 EL. VENITO 1588 Joe Dorrington     13:45:00 35:00 2.0

HartleyTs16 W motor Class Elapsed Time results Start : 13:10
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
HartleyTs16 W motor 1 CURRENCY LASS 1624 Jason Whyte     14:12:14 01:02:14 1.0

Impulse Class Elapsed Time results Start : 13:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Impulse 1 SANDFLY 689 Leon Raymond     13:43:36 28:36 1.0
Impulse 2 ON THE RUN 722 Louis Nagy     13:54:23 39:23 2.0

Laser Class Elapsed Time results Start : 13:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Laser DSQ GOODBYE PORPOISPIT 088 Mark Smallwood         2.0

Pacer Class Elapsed Time results Start : 13:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Pacer 1 RINCEWIND 2586 Doug Vockler     13:49:02 34:02 1.0
Pacer 2 RECKLESS 1610 Steve Forster     13:50:43 35:43 2.0
Pacer 3 JACK MALONEY 1 Maree Fitzpatrick     13:54:43 39:43 3.0
Pacer 4 SERENDIPITY 1764 Eddie Stojkovich Jessica Morton   13:55:41 40:41 4.0
Pacer DSQ MANTA 2482 Gary Davison Andrew Graham       6.0

RSAero5 Class Elapsed Time results Start : 13:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
RSAero5 1 LOL 1387 Glenn Charlesworth     13:47:17 32:17 1.0
RSAero5 DSQ SELCHIDH 1185 Cliff Stinson         3.0

Sabre Class Elapsed Time results Start : 13:15
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Sabre 1 REVEILLE 2082 Ian Ravenscroft     13:47:54 32:54 1.0
Sabre 2 SEASOMFIN 1987 Andrew Keil     13:47:59 32:59 2.0
Sabre 3 AKAULA 1908 Pamela Webster     13:50:27 35:27 3.0
Sabre 4 COOL CHANGE 1131 Tim Hart     13:51:47 36:47 4.0
Sabre 5 MY DISTRACTION 1710 Anthony Marsh     13:52:56 37:56 5.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results Start : 13:10
Class Place Boat Name Sail No Skipper CREW CREW. Fin Tim Elapsd Score
Ultimate 18 DK 1 PEDINA DORO 37 Jim Rees     13:58:46 48:46 1.0