TopYacht: Williamstown Sailing Club - 28/03/2019 12:15:28

RACE 7 [23/03/2019] Class Champion

Race 7 - 23 March 2019

Printed on : 28/03/2019 12:15:28

29er Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
29er DNC AUS1405 SHEARWATER   David Taylor Andrea Taylor 2.0  

505 Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
505 DNC 8922 TWENTYONE   Michael Lawrence Graeme Murphy 2.0  

Explorer 16 Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Explorer 16 DNC 78 KALANG   George Giuliani   4.0  
Explorer 16 DNC 115 SWALLOW   Sue Burke Tracie Ham 4.0  
Explorer 16 DNC 127 EDNA MAY   Michael Lambiris Jon Gwinner 4.0  

Explorer16NoMotor Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Explorer16NoMotor DNC 9 JAMES PEARL   Lois Hunt   2.0  

Fireball Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Fireball DNC 14936 SUGAR AND SPICE   Ian Ravenscroft   2.0  

Hartley 16 Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Hartley 16 DNC 441 PHANTOM   Trevor Burke   8.0  
Hartley 16 DNC 1046 CEDAR   Peter Yeates Molly Yeates 8.0  
Hartley 16 DNC 1333 HISSING SID   Peter Behrendt Peter Yeates 8.0  
Hartley 16 DNC 1464 SEABISCUIT   Bryan Langworthy   8.0  
Hartley 16 DNC 1588 EL VIENTO   Joe Dorrington   8.0  
Hartley 16 DNC 1591 JUST A BOAT   John Bunnett   8.0  
Hartley 16 DNC 1624 CURRENCY LASS   Jason Whyte   8.0  

Impulse Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Impulse 1 689 SANDFLY 52:18 Leon Raymond   1.0 15:02:18
Impulse DNC 448 FRANTIC   Louis Nagy   5.0  
Impulse DNC 575 GOOD VIBES   Stefan Gevers   5.0  
Impulse DNC 640 GRAPE APE   Andrew Wright   5.0  

KittyCat Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
KittyCat DNC 737 KISS THIS   Les Kiss   2.0  

Laser Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Laser DNC 088 GOODBYE PORPOISPIT   Mark Smallwood   2.0  

LaserRadial Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
LaserRadial DNC 181907 BEES KNEES   Brian Fentiman   2.0  

Mirror Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Mirror DNC 5486 PICCOLINA   Gayle Gardner Oliver Voogd 4.0  
Mirror DNC 5486V PICCOLINA   Oliver Voogd Gayle Gardner 4.0  
Mirror DNC 7011R AQUARIUS R   Ruth Morton   4.0  

Optimist Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Optimist DNC 1468 TURTLEBACK   Morgan Williamson   2.0  

Pacer Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Pacer 1 2586 RINCEWIND 55:43 Douglas Vockler   1.0 15:05:43
Pacer DNC 550 SHADOWFAX   Oliver Voogd Gayle Gardner 10.0  
Pacer DNC 1610 RECKLESS   Steve Forster   10.0  
Pacer DNC 1764 SERENDIPITY   Eddie Stojkovich   10.0  
Pacer DNC 2482 MANTA   Gary Davison   10.0  
Pacer DNC 2667 JAAS   Allan O'Brien   10.0  
Pacer DNC 2766 SPARK PLUG & TANGLEF   Kim Ho   10.0  
Pacer DNC 550G SHADOWFAX   Gayle Gardner   10.0  
Pacer DNC W10 ELISE   John Gibson Colin Bell 10.0  

Pacer w/o Spinnaker Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Pacer w/o Spinnaker DNC 1 J.MALONEY   William Oswin Edward Oswin 4.0  
Pacer w/o Spinnaker DNC 5 DOROTHY L   Grace Becker-Scott   4.0  
Pacer w/o Spinnaker DNC 7 MARGARET S   Andrew Wright Geordan Wright 4.0  

RSAero5 Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
RSAero5 DNC 1185 SELCHIDH   Cliff Stinson   3.0  
RSAero5 DNC 1387 LOL   Glenn Charlesworth   3.0  

Sabre Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Sabre 1 1987 SEASOMFIN 54:57 Andrew Keil   1.0 15:04:57
Sabre DNC 255 LEAKY   Ian Collins   13.0  
Sabre DNC 850 GOBLIN   Judy Holmes   13.0  
Sabre DNC 970 DELUSIONSOFGRANDEUR   Olivier Davies   13.0  
Sabre DNC 1129 SEA SHARP   Brandon Morton   13.0  
Sabre DNC 1131 COOL CHANGE   Tim Hart   13.0  
Sabre DNC 1230 WAVELENGTH   Suzie Hunter   13.0  
Sabre DNC 1411 KITE   John Mccall   13.0  
Sabre DNC 1412 MAKING WAVES   Ruth Morton   13.0  
Sabre DNC 1710 MY DISTRACTION   Anthony Marsh   13.0  
Sabre DNC 2082 REVEILLE   Ian Ravenscroft   13.0  
Sabre DNC 1589A ESPADA A   Alex Morton   13.0  

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:10
Class Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper CREW Score Fin Tim
Ultimate 18 DK DNC 37 PEDINA DORO   Jim Rees   2.0