TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/16/2016 8:37:46 PM

RACE 2 [12/10/2016] Handicap 2 series

Handicap2 H2

Printed on : 12/16/2016 8:37:46 PM

505 Class Elapsed Time results Start : 15:03
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 8922 Twenty One 28:02 M Lawrence 1.0 15:31:02

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 15:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 121 Fiz IV 45:22 P Wright 1.0 15:51:22
2 10 Captain Phasma 49:51 R Lamont 2.0 15:55:51
3 115 Swallow 50:37 S Burke 3.0 15:56:37
4 127 Edna May 58:09 M Lambiris 4.0 16:04:09

Explorer16W/oMotor Class Elapsed Time results Start : 15:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 WSC8 James Pearl 54:43 L Hunt 1.0 16:00:43

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 15:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1591 Just A Boat 46:04 J Bunnett 1.0 15:52:04
2 1452 Ravin 46:07 B McMahon 2.0 15:52:07
3 441 Phantom 46:08 T Burke 3.0 15:52:08
4 1464 Sea Biscuit 47:46 B Longworthy 4.0 15:53:46

Impulse Class Elapsed Time results Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 652 Scuppers 35:18 J Gibson 1.0 15:35:18
2 689 Sandfly 35:52 L Raymond 2.0 15:35:52

KittyCat Class Elapsed Time results Start : 15:03
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 737 Kiss This 32:25 L Kiss 1.0 15:35:25

LaserRadial Class Elapsed Time results Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 181907 Bees Knees 46:44 B Fentiman 1.0 15:46:44

Mirror Class Elapsed Time results Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 7011 Aquarius 31:22 R Moreton 1.0 15:31:22

Pacer Class Elapsed Time results Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 2766 Spark Plug 25:16 K Ho 1.0 15:25:16
2 2482 Manta 25:51 G Davison 2.0 15:25:51
3 1610 Reckless 25:53 S Forster 3.0 15:25:53
4 1764 Serendipity 26:36 E Stojkovich 4.0 15:26:36

PacerW/oSpin Class Elapsed Time results Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 CP3 Club Pacer 3 26:23 W Oswin 1.0 15:26:23
2 CP1 Club Pacer 1 29:21 D Kassner 2.0 15:29:21

RS-X Class Elapsed Time results Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1387 LOL 37:59 G Charlesworth 1.0 15:37:59

Sabre Class Elapsed Time results Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1987 Sea Somfin 24:34 A Keil 1.0 15:24:34
2 1363 Lairy 25:30 M Tolhurst 2.0 15:25:30
3 1710 My Distraction 27:06 A Marsh 3.0 15:27:06
4 850 Goblin 29:22 J Holmes 4.0 15:29:22

Tasar Class Elapsed Time results Start : 15:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1663 Tasar 37:37 S Lanyon 1.0 15:43:37