TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/16/2016 8:36:03 PM

RACE 1 [12/10/2016] Handicap 2 series

Handicap2 H1

Printed on : 12/16/2016 8:36:03 PM

505 Class Elapsed Time results Start : 14:09
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 8922 Twenty One 23:41 M Lawrence 1.0 14:32:41

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 14:12
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 121 Fiz IV 21:52 P Wright 1.0 14:33:52
2 10 Captain Phasma 22:33 R Lamont 2.0 14:34:33
3 115 Swallow 24:41 S Burke 3.0 14:36:41
4 127 Edna May 27:01 M Lambiris 4.0 14:39:01

Explorer16W/oMotor Class Elapsed Time results Start : 14:12
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 WSC8 James Pearl 25:04 L Hunt 1.0 14:37:04

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 14:12
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1452 Ravin 21:11 B McMahon 1.0 14:33:11
2 441 Phantom 21:30 T Burke 2.0 14:33:30
3 1591 Just A Boat 21:40 J Bunnett 3.0 14:33:40
4 1464 Sea Biscuit 26:34 B Longworthy 4.0 14:38:34

Impulse Class Elapsed Time results Start : 14:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 652 Scuppers 26:52 J Gibson 1.0 14:32:52
2 689 Sandfly 28:38 L Raymond 2.0 14:34:38

KittyCat Class Elapsed Time results Start : 14:09
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 737 Kiss This 27:00 L Kiss 1.0 14:36:00

LaserRadial Class Elapsed Time results Start : 14:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 181907 Bees Knees 32:17 B Fentiman 1.0 14:38:17

Mirror Class Elapsed Time results Start : 14:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 7011 Aquarius 30:05 R Moreton 1.0 14:36:05

Pacer Class Elapsed Time results Start : 14:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 2766 Spark Plug 23:27 K Ho 1.0 14:29:27
2 1610 Reckless 23:45 S Forster 2.0 14:29:45
3 2482 Manta 24:00 G Davison 3.0 14:30:00
4 1764 Serendipity 30:22 E Stojkovich 4.0 14:36:22

PacerW/oSpin Class Elapsed Time results Start : 14:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 CP3 Club Pacer 3 24:47 W Oswin 1.0 14:30:47
2 CP1 Club Pacer 1 25:25 D Kassner 2.0 14:31:25

RS-X Class Elapsed Time results Start : 14:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1387 LOL 34:14 G Charlesworth 1.0 14:40:14

Sabre Class Elapsed Time results Start : 14:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1363 Lairy 22:56 M Tolhurst 1.0 14:28:56
2 1710 My Distraction 26:55 A Marsh 2.0 14:32:55
DNF 850 Goblin   J Holmes 5.0  
DNF 1987 Sea Somfin   A Keil 5.0  

Tasar Class Elapsed Time results Start : 14:12
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1663 Tasar 27:16 S Lanyon 1.0 14:39:16