TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 11/30/2016 11:55:45 AM

RACE 3 [11/26/2016] Handicap 1 series

Handicap H6

Printed on : 11/30/2016 11:55:45 AM

505 Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 8922 Twenty One 59:36 M Lawrence 1.0 15:04:36

Castle 550 Class Elapsed Time results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 3 White Knight   S Van den Berg 2.0  

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 115 Swallow 01:16:53 S Burke 1.0 15:16:53
2 10 Captain Phasma 01:17:36 R Lamont 2.0 15:17:36
3 127 Edna May 01:22:16 M Lambiris 3.0 15:22:16
DNC 53 Old Salt   R Clinch 8.0  
DNC 78 Kalang   G Guiliani 8.0  
DNC 121 Fiz IV   P Wright 8.0  
DNC 138 Sally   J Wilson 8.0  

Explorer16W/oMotor Class Elapsed Time results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 WSC8 James Pearl 01:30:10 L Hunt 1.0 15:30:10

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 441 Phantom 01:12:03 T Burke 1.0 15:12:03
2 912 Up In Arms 01:12:55 J Dorrington 2.0 15:12:55
3 1452 Ravin 01:14:29 B McMahon 3.0 15:14:29
4 1464 Sea Biscuit 01:15:42 B Longworthy 4.0 15:15:42
DNC 1208 With Pride   W Grosvenor 8.0  
DNC 1333 Hissing Sid   P Behrendt 8.0  
DNC 1591 Just A Boat   J Bunnett 8.0  

Impulse Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 616 Fire in the Sky 01:06:21 S Gevers 1.0 15:11:21
DNC 597 Electrafy   L Raymond 4.0  
DNC 652 Scuppers   J Gibson 4.0  

KittyCat Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 14 Photon   I McGrath 4.0  
DNC 333 Super Grove   I Kiss 4.0  
DNC 737 Kiss This   L Kiss 4.0  

Laser Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 163955 Vin Fiz   P Wright 2.0  

LaserRadial Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DUT 181907 Bees Knees   B Fentiman    

Mirror Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 451 Aquarius   R Moreton 3.0  
DNC 8041 Piccolina   G Gardiner 3.0  

Pacer Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 2667 JAAS 01:09:57 A O'Brien 1.0 15:14:57
2 2959 Vivacious 01:12:52 A Pickard 2.0 15:17:52
3 2586 Rince Wind 01:13:29 D Vockler 3.0 15:18:29
4 2482 Manta 01:21:22 G Davison 4.0 15:26:22
5 1764 Serendipity 01:22:07 E Stojkovich 5.0 15:27:07
DNC 550 Shadowfax   C Wirtz 10.0  
DNC 1610 Reckless   S Forster 10.0  
DNC 2766 Spark Plug   K Ho 10.0  
DNC CP1 Club Pacer 1   D Kassner 10.0  

PacerW/oSpin Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 CP2 G Taylor 01:29:06 J Zimmerman 1.0 15:34:06
DNF CP3 Club Pacer 3   W Oswin 3.0  

PursuitPacer Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 9 Tammy Norie 01:21:33 D Pennington 1.0 15:26:33

RsAero7 Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1387 LOL 01:10:25 G Charlesworth 1.0 15:15:25

Sabre Class Elapsed Time results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1987 Sea Somfin 01:12:57 A Keil 1.0 15:17:57
2 1710 My Distraction 01:22:11 A Marsh 2.0 15:27:11
DNC 255 Leaky   I Collns 11.0  
DNC 622 Sea Legs   K Holland 11.0  
DNC 1004 A Good Egg   J Meddings 11.0  
DNC 1363 Lairy   M Tolhurst 11.0  
DNC 1411 Cutting Edge   J McCall 11.0  
DNC 1589 Espada   F Ellis 11.0  
DNC 1902 RedFive   R Lamont 11.0  
DNF 850 Goblin   J Holmes 4.0  

Spacesailor20 Class Elapsed Time results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 18 Lucy Bea   G Hinchcliffe 2.0  

Tasar Class Elapsed Time results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1663 Tasar 01:16:15 S Lanyon 1.0 15:16:15

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 125 Free Spirit 01:26:59 P Nancarrow 1.0 15:26:59
2 437 Pedina D'oro 01:33:49 J Rees 2.0 15:33:49
DNC 100 Neried   A Banks 4.0