TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 4/12/2017 12:20:30 PM

RACE 7 [4/8/2017] Class Championship

Class Championship - Class8

Printed on : 4/12/2017 12:20:30 PM

505 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 8922 Twenty One   M Lawrence 2.0  

Explorer 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 121 Fiz IV 01:07:38 P Wright 1.0 15:07:38
DNC 10 Captain Phasma   R Lamont 6.0  
DNC 53 Old Salt   R Clinch 6.0  
DNC 127 Edna May   M Lambiris 6.0  
DNS 115 Swallow   S Burke 3.0  

Explorer16W/oMotor Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 WSC8 James Pearl 01:09:33 L Hunt 1.0 15:09:33

Hartley 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1333 Hissing Sid 53:57 P Behrendt 1.0 14:53:57
2 441 Phantom 01:02:15 T Burke 2.0 15:02:15
3 1464 Sea Biscuit 01:04:38 B Longworthy 3.0 15:04:38
DNC 912 Up In Arms   J Dorrington 8.0  
DNC 1591 Just A Boat   J Bunnett 8.0  
DNC 1624 Currency Loss   J Whyte 8.0  
DNF 1452 Ravin   B McMahon 5.0  

Impulse Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 689 Sandfly 57:32 L Raymond 1.0 15:02:32
DNC 616 Fire in the Sky   S Gevers 4.0  
DNC 652 Scuppers   J Gibson 4.0  

KittyCat Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 321 Photon   I McGrath 4.0  
DNC 333 Super Grove   I Kiss 4.0  
DNC 737 Kiss This   L Kiss 4.0  

LaserRadial Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 181907 Bees Knees   B Fentiman 2.0  

Mirror Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 451 Aquarius   A Moreton 3.0  
DNS 7011 Aquarius   R Moreton 2.0  

Pacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 2667 JAAS 58:15 A O'Brien 1.0 15:03:15
DNC 1610 Reckless   S Forster 8.0  
DNC 1764 Serendipity   E Stojkovich 8.0  
DNC 2482 Manta   G Davison 8.0  
DNC 2586 Rince Wind   D Vockler 8.0  
DNC 2766 Spark Plug   K Ho 8.0  
DNC 2959 Vivacious   A Pickard 8.0  

PacerW/oSpin Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 CP1 Club Pacer 1 01:05:00 D Kassner 1.0 15:10:00
DNC CP2 Club Pacer 2   J Zimmerman 7.0  
DNC CP3 Club Pacer 3   W Oswin 7.0  
DNC CP4 Club Pacer 4   C Seward 7.0  
DNC CP6 Club Pacer 6   D Penington 7.0  
DNC CP7 Club Pacer 7   M Morrisey 7.0  

PursuitPacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 9 Tammy Norie   D Pennington 2.0  

RS-X Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNS 1387 LOL   G Charlesworth 2.0  

Sabre Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1987 Sea Somfin 58:37 A Keil 1.0 15:03:37
DNC 255 Leaky   I Collns 10.0  
DNC 850 Goblin   J Holmes 10.0  
DNC 1230 Wave Length   S Hunter 10.0  
DNC 1363 Lairy   M Tolhurst 10.0  
DNC 1411 Cutting Edge   J McCall 10.0  
DNC 1589 Espada   F Ellis 10.0  
DNC 1710 My Distraction   A Marsh 10.0  
DNF 970 Delusions   O Davies 3.0  

Tasar Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 1663 Tasar   S Lanyon 2.0  

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 125 Free Spirit   P Nancarrow 4.0  
DNC 427 Recmarke   G Martin 4.0  
DNC 437 Pedina D'oro   J Rees 4.0