TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 3/22/2017 11:18:21 AM

RACE 6 [3/18/2017] Class Championship

Class Championship - Class 7

Printed on : 3/22/2017 11:18:21 AM

505 Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DUT 8922 Twenty One   M Lawrence    

Explorer 16 Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 115 Swallow 01:29:54 S Burke 1.0 15:39:54
2 127 Edna May 01:34:12 M Lambiris 2.0 15:44:12
DNC 10 Captain Phasma   R Lamont 6.0  
DNC 53 Old Salt   R Clinch 6.0  
DNC 121 Fiz IV   P Wright 6.0  

Explorer16W/oMotor Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 WSC8 James Pearl 01:42:20 L Hunt 1.0 15:52:20

Hartley 16 Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1333 Hissing Sid 01:18:27 P Behrendt 1.0 15:28:27
2 1452 Ravin 01:20:34 B McMahon 2.0 15:30:34
3 441 Phantom 01:21:31 T Burke 3.0 15:31:31
4 1464 Sea Biscuit 01:23:51 B Longworthy 4.0 15:33:51
5 1591 Just A Boat 01:26:27 J Bunnett 5.0 15:36:27
6 912 Up In Arms 01:28:17 J Dorrington 6.0 15:38:17
DNC 1624 Currency Loss   J Whyte 8.0  

Impulse Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 652 Scuppers 01:15:57 J Gibson 1.0 15:20:57
2 689 Sandfly 01:18:21 L Raymond 2.0 15:23:21
DNC 616 Fire in the Sky   S Gevers 4.0  

KittyCat Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 737 Kiss This 01:11:10 L Kiss 1.0 15:21:10
DNC 321 Photon   I McGrath 4.0  
DNC 333 Super Grove   I Kiss 4.0  

LaserRadial Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 181907 Bees Knees 01:22:59 B Fentiman 1.0 15:27:59

Mirror Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 451 Aquarius   A Moreton 2.0  

Pacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 2667 JAAS 01:22:13 A O'Brien 1.0 15:27:13
2 2766 Spark Plug 01:22:50 K Ho 2.0 15:27:50
3 1610 Reckless 01:25:28 S Forster 3.0 15:30:28
4 1764 Serendipity 01:25:57 E Stojkovich 4.0 15:30:57
5 2482 Manta 01:27:31 G Davison 5.0 15:32:31
DNC 2586 Rince Wind   D Vockler 8.0  
DNC 2959 Vivacious   A Pickard 8.0  

PacerW/oSpin Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 CP6 Club Pacer 6 01:28:00 D Penington 1.0 15:33:00
2 CP7 Club Pacer 7 01:32:47 M Morrisey 2.0 15:37:47
DNC CP1 Club Pacer 1   D Kassner 7.0  
DNC CP2 Club Pacer 2   J Zimmerman 7.0  
DNC CP3 Club Pacer 3   W Oswin 7.0  
DNC CP4 Club Pacer 4   C Seward 7.0  

PursuitPacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 9 Tammy Norie   D Pennington 2.0  

RS-X Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1387 LOL 01:19:36 G Charlesworth 1.0 15:24:36

Sabre Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1987 Sea Somfin 01:26:55 A Keil 1.0 15:31:55
DNC 255 Leaky   I Collns 10.0  
DNC 970 Delusions   O Davies 10.0  
DNC 1230 Wave Length   S Hunter 10.0  
DNC 1363 Lairy   M Tolhurst 10.0  
DNC 1411 Cutting Edge   J McCall 10.0  
DNC 1710 My Distraction   A Marsh 10.0  
DNF 850 Goblin   J Holmes 4.0  
DNF 1589 Espada   F Ellis 4.0  

Tasar Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 1663 Tasar   S Lanyon 2.0  

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNC 125 Free Spirit   P Nancarrow 4.0  
DNC 427 Recmarke   G Martin 4.0  
DNF 437 Pedina D'oro   J Rees 2.0