TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/8/2016 6:23:51 PM

RACE 1 [11/26/2016] Class Championship

Class Champion 1

Printed on : 12/8/2016 6:23:51 PM

505 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 8922 Twenty One 59:36 M Lawrence 1.0 15:04:36

Explorer 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 115 Swallow 01:16:53 S Burke 1.0 15:16:53
2 10 Captain Phasma 01:17:36 R Lamont 2.0 15:17:36
3 127 Edna May 01:22:16 M Lambiris 3.0 15:22:16

Explorer16W/oMotor Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 WSC8 James Pearl 01:30:10 L Hunt 1.0 15:30:10

Hartley 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 441 Phantom 01:12:03 T Burke 1.0 15:12:03
2 912 Up In Arms 01:12:55 J Dorrington 2.0 15:12:55
3 1452 Ravin 01:14:29 B McMahon 3.0 15:14:29
4 1464 Sea Biscuit 01:15:42 B Longworthy 4.0 15:15:42

Impulse Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 616 Fire in the Sky 01:06:21 S Gevers 1.0 15:11:21

LaserRadial Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DUT 181907 Bees Knees   B Fentiman    

Pacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 2667 JAAS 01:09:57 A O'Brien 1.0 15:14:57
2 2959 Vivacious 01:12:52 A Pickard 2.0 15:17:52
3 2586 Rince Wind 01:13:29 D Vockler 3.0 15:18:29
4 2482 Manta 01:21:22 G Davison 4.0 15:26:22
5 1764 Serendipity 01:22:07 E Stojkovich 5.0 15:27:07

PacerW/oSpin Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 CP2 Club Pacer 2 01:29:06 J Zimmerman 1.0 15:34:06
DNF CP3 Club Pacer 3   W Oswin 3.0  

PursuitPacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 9 Tammy Norie 01:21:33 D Pennington 1.0 15:26:33

RS-X Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1387 LOL 01:10:25 G Charlesworth 1.0 15:15:25

Sabre Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1987 Sea Somfin 01:12:57 A Keil 1.0 15:17:57
2 1710 My Distraction 01:22:11 A Marsh 2.0 15:27:11
DNF 850 Goblin   J Holmes 4.0  

Tasar Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1663 Tasar 01:11:15 S Lanyon 1.0 15:16:15

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 125 Free Spirit 01:26:59 P Nancarrow 1.0 15:26:59
2 437 Pedina D'oro 01:33:49 J Rees 2.0 15:33:49