TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 2/22/2016 10:42:48 AM

RACE 6 [2/20/2016] Class Championship

Class 6

Printed on : 2/22/2016 10:42:48 AM

125 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 3158 Bullet Steel 01:18:56 O O'Brien 1.0 15:18:56  

505 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNF 8922 Twenty One   M Lawrence 2.0    

Castle 550 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 517 Imprimis   H Schepers 2.0    

Explorer 16 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 115 Swallow 01:35:22 S Burke 1.0 15:40:22  
2 127 Edna May 01:40:56 M Lambiris 2.0 15:45:56  
DNC 47 Merlin   E Vorano 6.0    
DNC 53 Old Salt   R Clinch 6.0    
DNC 121 Fiz IV   P Wright 6.0    

Explorer16W/oMotor Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 9 James Pearl 01:39:16 L Hunt 1.0 15:44:16  

Gem 550 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 155 Zephyr   A Wilson 2.0    

Hartley 16 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1333 Hissing Sid 01:25:41 P Behrendt 1.0 15:30:41  
2 441 Phantom 01:26:00 T Burke 2.0 15:31:00  
3 1591 Just A Boat 01:31:38 J Bunnett 3.0 15:36:38  
4 1464 Sea Biscuit 01:34:27 B Longworthy 4.0 15:39:27  
5 763 Myra 2 01:45:50 K Holland 5.0 15:50:50  
DNC 912 Up In Arms   J Dorrington 8.0   P Mullenger
DNC 1208 With Pride   W Grosvenor 8.0    

Impulse Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 652 Scuppers 01:14:19 J Gibson 1.0 15:14:19  
2 597 Electrafy 01:18:15 L Raymond 2.0 15:18:15  
3 616 Fire in the Sky 01:20:35 S Gevers 3.0 15:20:35  
4 448 Frantic 01:26:15 L Nagy 4.0 15:26:15  

KittyCat Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 323 Nigretta   J Barnett 3.0    
DNF 737 Kiss This   L Kiss 2.0    

LaserRadial Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 181907 Bees Knees 01:28:54 B Fentiman 1.0 15:28:54  

Mirror Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 5 Coral Lee   B Morton 4.0    
DNC 8041 Piccolina   O Voogd 4.0    
DNF 451 Aquarius   G Martin 2.0    

Pacer Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 2667 JAAS 01:23:49 A O'Brien 1.0 15:23:49  
2 2586 Rince Wind 01:25:48 D Vockler 2.0 15:25:48  
3 1764 Serendipity 01:33:37 E Stojkovich 3.0 15:33:37  
4 2482 Manta 01:33:50 G Davison 4.0 15:33:50  
5 2766 Spark Plug 01:35:01 K Ho 5.0 15:35:01  
DNC 1610 Reckless   S Forster 13.0    
DNC 2115 Banana Split   G Parsons 13.0    
DNC 2959 Vivacious   A Pickard 13.0    
DNC CP1 Jack Maloney   R Lamont 13.0    
DNC CP5 Club pacer   A Morton 13.0    
DNC CP6 Club Pacer   Scott Lanyon 13.0    
DNC CP7 Club Pacer   Dirk Vassner 13.0    

RsAero7 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNF 1387 LOL   G Charlesworth 2.0    

Sabre Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1987 Sea Somfin 01:28:18 A Keil 1.0 15:28:18  
DNC 622 Sea Legs   K Holland 5.0    
DNC 1004 A Good Egg   J Meddings 5.0    
DNC 1589 Espada   F Ellis 5.0    

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 437 Pedina D'oro 01:47:46 J Rees 1.0 15:52:46  
2 63 Gypsy Rose 01:52:33 P Endler 2.0 15:57:33  
DNC 125 Free Spirit   P Nancarrow 4.0