TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 3/21/2016 4:09:25 PM

RACE 7 [3/19/2016] Class Championship

Class 7

Printed on : 3/21/2016 4:09:25 PM

125 Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 3158 Bullet Steel   O O'Brien 2.0    

505 Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 8922 Twenty One 32:25 M Lawrence 1.0 14:47:25  

Castle 550 Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 517 Imprimis   H Schepers 2.0    

Explorer 16 Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 121 Fiz IV 41:42 P Wright 1.0 14:51:42  
2 115 Swallow 42:30 S Burke 2.0 14:52:30  
3 53 Old Salt 45:53 R Clinch 3.0 14:55:53  
4 127 Edna May 48:03 M Lambiris 4.0 14:58:03  
DNC 47 Merlin   E Vorano 6.0    

Explorer16W/oMotor Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 9 James Pearl 46:17 L Hunt 1.0 14:56:17  

Gem 550 Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 155 Zephyr   A Wilson 2.0    

Hartley 16 Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1333 Hissing Sid 36:59 P Behrendt 1.0 14:46:59  
2 441 Phantom 37:59 T Burke 2.0 14:47:59  
3 1591 Just A Boat 41:37 J Bunnett 3.0 14:51:37  
DNC 763 Myra 2   K Holland 8.0    
DNC 912 Up In Arms   J Dorrington 8.0   P Mullenger
DNC 1208 With Pride   W Grosvenor 8.0    
DNC 1464 Sea Biscuit   B Longworthy 8.0    

Impulse Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 652 Scuppers 33:25 J Gibson 1.0 14:48:25  
2 597 Electrafy 34:57 L Raymond 2.0 14:49:57  
3 616 Fire in the Sky 35:02 S Gevers 3.0 14:50:02  
4 448 Frantic 37:32 L Nagy 4.0 14:52:32  

KittyCat Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 323 Nigretta   J Barnett 3.0    
DNS 737 Kiss This   L Kiss 2.0    

LaserRadial Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DUT 181907 Bees Knees   B Fentiman      

Mirror Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 5 Coral Lee   B Morton 4.0    
DNC 8041 Piccolina   O Voogd 4.0    
DNS 451 Aquarius   G Martin 2.0    

Pacer Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 2667 JAAS 38:17 A O'Brien 1.0 14:53:17  
2 2586 Rince Wind 39:22 D Vockler 2.0 14:54:22  
3 2766 Spark Plug 43:10 K Ho 3.0 14:58:10  
4 1764 Serendipity 43:56 E Stojkovich 4.0 14:58:56  
DNC 1610 Reckless   S Forster 14.0    
DNC 2115 Banana Split   G Parsons 14.0    
DNC 2482 Manta   G Davison 14.0    
DNC 2959 Vivacious   A Pickard 14.0    
DNC CP1 Jack Maloney   R Lamont 14.0    
DNC CP5 Club pacer   A Morton 14.0    
DNC CP6 Club Pacer   Scott Lanyon 14.0    
DNC CP7 Club Pacer   Dirk Vassner 14.0    
DUT 550 Shadowfax   C Wirtz      

RsAero7 Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 1387 LOL   G Charlesworth 2.0    

Sabre Class ET results Start : 14:15
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1987 Sea Somfin 40:23 A Keil 1.0 14:55:23  
2 1004 A Good Egg 43:27 J Meddings 2.0 14:58:27  
DNC 622 Sea Legs   K Holland 5.0    
DNC 1589 Espada   F Ellis 5.0    

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 437 Pedina D'oro 51:58 J Rees 1.0 15:01:58  
DNC 125 Free Spirit   P Nancarrow 4.0    
DUT 63 Gypsy Rose   P Endler