TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 5/8/2016 5:54:44 PM

RACE 9 [5/7/2016] Class Championship

Class 9

Printed on : 5/8/2016 5:54:44 PM

125 Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 3158 Bullet Steel   O O'Brien 2.0    

505 Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 8922 Twenty One   M Lawrence 2.0    

Castle 550 Class ET results Start : 14:33
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 517 Imprimis   H Schepers 2.0    

Explorer 16 Class ET results Start : 14:33
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 115 Swallow 01:05:29 S Burke 1.0 15:38:29  
DNC 47 Merlin   E Vorano 6.0    
DNC 53 Old Salt   R Clinch 6.0    
DNC 121 Fiz IV   P Wright 6.0    
DNC 127 Edna May   M Lambiris 6.0    

Explorer16W/oMotor Class ET results Start : 14:33
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 9 James Pearl 01:09:10 L Hunt 1.0 15:42:10  

Gem 550 Class ET results Start : 14:33
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 155 Zephyr   A Wilson 2.0    

Hartley 16 Class ET results Start : 14:33
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1333 Hissing Sid 59:34 P Behrendt 1.0 15:32:34  
2 441 Phantom 01:00:44 T Burke 2.0 15:33:44  
3 912 Up In Arms 01:03:36 J Dorrington 3.0 15:36:36 P Mullenger
DNC 763 Myra 2   K Holland 8.0    
DNC 1208 With Pride   W Grosvenor 8.0    
DNC 1464 Sea Biscuit   B Longworthy 8.0    
DNC 1591 Just A Boat   J Bunnett 8.0    

Impulse Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 616 Fire in the Sky 55:17 S Gevers 1.0 15:32:17  
DNC 448 Frantic   L Nagy 5.0    
DNC 597 Electrafy   L Raymond 5.0    
DNC 652 Scuppers   J Gibson 5.0    

KittyCat Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 323 Nigretta   J Barnett 3.0    
DNC 737 Kiss This   L Kiss 3.0    

LaserRadial Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DUT 181907 Bees Knees   B Fentiman      

Mirror Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 5 Coral Lee   B Morton 4.0    
DNC 451 Aquarius   G Martin 4.0    
DNC 8041 Piccolina   O Voogd 4.0    

Pacer Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 2667 JAAS 01:00:13 A O'Brien 1.0 15:37:13  
2 2586 Rince Wind 01:01:15 D Vockler 2.0 15:38:15  
3 1764 Serendipity 01:06:37 E Stojkovich 3.0 15:43:37  
DNC 550 Shadowfax   C Wirtz 15.0    
DNC 1589 Espada   G Charlesworth 15.0    
DNC 1610 Reckless   S Forster 15.0    
DNC 2115 Banana Split   G Parsons 15.0    
DNC 2766 Spark Plug   K Ho 15.0    
DNC 2959 Vivacious   A Pickard 15.0    
DNC CP1 Jack Maloney   R Lamont 15.0    
DNC CP5 Club pacer   A Morton 15.0    
DNC CP6 Club Pacer   Scott Lanyon 15.0    
DNC CP7 Club Pacer   Dirk Vassner 15.0    
DUT 2482 Manta   G Davison      

RsAero7 Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 1387 LOL   G Charlesworth 2.0    

Sabre Class ET results Start : 14:37
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1710 My Distraction 01:08:00 A Marsh 1.0 15:45:00  
DNC 622 Sea Legs   K Holland 6.0    
DNC 1004 A Good Egg   J Meddings 6.0    
DNC 1589 Espada   F Ellis 6.0    
DNC 1987 Sea Somfin   A Keil 6.0    

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:33
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 437 Pedina D'oro 01:19:15 J Rees 1.0 15:52:15  
DNC 63 Gypsy Rose   P Endler 4.0    
DNC 125 Free Spirit   P Nancarrow 4.0