TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 4/12/2016 9:10:18 AM

RACE 6 [4/2/2016] Handicap Series 3

Handicap 3 H6

Printed on : 4/12/2016 9:10:18 AM

505 Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNF 8922 Twenty One   M Lawrence 2.0    

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 14:56
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 115 Swallow 41:01 S Burke 1.0 15:37:01  
DNC 10 Ass Explorer   R Lamont 9.0    
DNC 47 Merlin   E Vorano 9.0    
DNC 53 Old Salt   R Clinch 9.0    
DNC 78 Kalang   George Guiliani 9.0    
DNC 121 Fiz IV   P Wright 9.0    
DNC 127 Edna May   M Lambiris 9.0    
DNC 138 Sally   J Wilson 9.0    

Explorer16W/oMotor Class Elapsed Time results Start : 14:56
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 9 James Pearl 42:41 L Hunt 1.0 15:38:41  

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 14:56
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1464 Sea Biscuit 40:39 B Longworthy 1.0 15:36:39  
DNC 1333 Hissing Sid   P Behrendt 6.0    
DNC 1591 Just A Boat   J Bunnett 6.0    
DNF 441 Phantom   T Burke 4.0    
DNF 912 Up In Arms   J Dorrington 4.0   P Mullenger

Impulse Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 616 Fire in the Sky 33:35 S Gevers 1.0 15:26:35  
2 597 Electrafy 34:49 L Raymond 2.0 15:27:49  
3 448 Frantic 36:30 L Nagy 3.0 15:29:30  
DNC 652 Scuppers   J Gibson 5.0    

KittyCat Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 737 Kiss This   L Kiss 2.0    

LaserRadial Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 181907 Bees Knees   B Fentiman 2.0    

Mirror Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 451 Aquarius   G Martin 3.0    
DNC 8041 Piccolina   O Voogd 3.0    

Pacer Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 2667 JAAS 36:37 A O'Brien 1.0 15:29:37  
2 2586 Rince Wind 37:52 D Vockler 2.0 15:30:52  
3 2766 Spark Plug 39:57 K Ho 3.0 15:32:57  
4 1764 Serendipity 40:06 E Stojkovich 4.0 15:33:06  
5 2482 Manta 40:32 G Davison 5.0 15:33:32  
DNC 550 Shadowfax   C Wirtz 8.0    
DNC 1610 Reckless   S Forster 8.0    

RsAero7 Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 1387 LOL   G Charlesworth 2.0    

Sabre Class Elapsed Time results Start : 14:53
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1987 Sea Somfin 37:49 A Keil 1.0 15:30:49  
DNC 100 Sabrage   P Behrendt 7.0    
DNC 255 Leaky   I Collins 7.0    
DNC 1004 A Good Egg   J Meddings 7.0    
DNC 1589 Espada   F Ellis 7.0    
DNF 1710 My Distraction   A Marsh 3.0    

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results Start : 14:56
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 63 Gypsy Rose   P Endler 4.0    
DNC 100 Neried   A Banks 4.0    
DNC 437 Pedina D'oro   J Rees 4.0