TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/2/2015 4:43:50 PM

RACE 2 [11/28/2015] Handicap Series 2

Handicap2 H2

Printed on : 12/2/2015 4:43:50 PM

505 Class Elapsed Time results Start : 13:36
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 8922 Twenty One 40:44 M Lawrence 1.0 14:16:44

Explorer 16 Class Elapsed Time results Start : 13:42
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 115 Swallow 37:51 S Burke 1.0 14:19:51
2 127 Edna May 42:41 M Lambiris 2.0 14:24:41
3 53 Old Salt 42:46 R Clinch 3.0 14:24:46
4 9 James Pearl 45:38 L Hunt 4.0 14:27:38
DNC 121 Fiz IV   P Wright 7.0  
DNF 47 Merlin   E Vorano 6.0  

Hartley 16 Class Elapsed Time results Start : 13:42
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1464 Sea Biscuit 37:09 B Longworthy 1.0 14:19:09
DNC 1333 Hissing Sid   P Behrendt 5.0  
DNF 441 Phantom   T Burke 4.0  
DNF 1591 Just A Boat   J Bunnett 4.0  

Impulse Class Elapsed Time results Start : 13:39
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 597 Electrafy 30:28 L Raymond 1.0 14:09:28
2 652 Scuppers 30:31 J Gibson 2.0 14:09:31
3 616 Fire in the Sky 30:47 S Gevers 3.0 14:09:47
4 448 Frantic 36:12 L Nagy 4.0 14:15:12

KittyCat Class Elapsed Time results Start : 13:36
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
DNS 737 Kiss This   L Kiss 2.0  

LaserRadial Class Elapsed Time results Start : 13:39
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 181907 Bees Knees 35:29 B Fentiman 1.0 14:14:29

Mirror Class Elapsed Time results Start : 13:36
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 8041 Piccolina 46:29 O Voogd 1.0 14:22:29

Pacer Class Elapsed Time results Start : 13:36
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 2586 Rince Wind 36:56 D Vockler 1.0 14:12:56
2 2115 Banana Split 39:27 G Parsons 2.0 14:15:27
3 1764 Serendipity 40:44 E Stojkovich 3.0 14:16:44
DNF 542 Fire Fly   S Muscat 5.0  

RsAero7 Class Elapsed Time results Start : 13:39
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1387 LOL 31:07 G Charlesworth 1.0 14:10:07

Sabre Class Elapsed Time results Start : 13:36
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 1589 Espada 42:09 F Ellis 1.0 14:18:09
DNC 1004 A Good Egg   J Meddings 3.0  

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results Start : 13:42
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim
1 437 Pedina D'oro 42:30 J Rees 1.0 14:24:30
2 125 Free Spirit 58:01 P Nancarrow 2.0 14:40:01