TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 10/26/2015 4:53:45 PM

RACE 1 [10/24/2015] Class Championship

Class Championship C1

Printed on : 10/26/2015 4:53:45 PM

505 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 8922 Twenty One 51:45 3 17.25 M Lawrence 1.0 14:56:45

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 115 Swallow 01:05:27 3 21.82 S Burke 1.0 15:05:27
2 121 Fiz IV 01:06:12 3 22.07 P Wright 2.0 15:06:12
3 53 Old Salt 01:09:13 3 23.07 R Clinch 3.0 15:09:13
4 127 Edna May 01:11:58 3 23.99 M Lambiris 4.0 15:11:58
5 9 James Pearl 01:19:35 3 26.53 L Hunt 5.0 15:19:35

Gem 550 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 155 Zephyr 01:13:50 3 24.61 A Wilton 1.0 15:13:50

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 1333 Hissing Sid 59:17 3 19.76 P Behrendt 1.0 14:59:17
2 441 Phantom 01:02:38 3 20.88 T Burke 2.0 15:02:38
3 1591 Just A Boat 01:04:32 3 21.51 J Bunnett 3.0 15:04:32
4 1208 With Pride 01:16:13 3 25.41 W Grosvenor 4.0 15:16:13

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 652 Scuppers 51:07 3 17.04 J Gibson 1.0 14:56:07
2 597 Electrafy 56:26 3 18.81 L Raymond 2.0 15:01:26
3 448 Frantic 01:03:42 3 21.23 L Nagy 3.0 15:08:42

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 737 Kiss This 47:47 3 15.93 L Kiss 1.0 14:52:47
2 323 Nigretta 01:02:26 3 20.81 J Barnett 2.0 15:07:26

LaserRadial Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 181907 Bees Knees 01:03:39 3 21.22 B Fentiman 1.0 15:08:39

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 8041 Piccolina 01:01:47 2 30.89 O Voogd 1.0 15:06:47

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 2586 Rince Wind 59:36 3 19.87 D Vockler 1.0 15:04:36
2 2667 JAAS 01:01:00 3 20.33 A O'Brien 2.0 15:06:00
3 1610 Reckless 01:04:44 3 21.58 S Forster 3.0 15:09:44
4 CP1 Jack Maloney 01:05:16 3 21.76 R Lamont 4.0 15:10:16
5 2482 Manta 01:06:52 3 22.29 G Davison 5.0 15:11:52
6 1764 Serendipity 01:11:53 3 23.96 E Stojkovich 6.0 15:16:53

RsAero7 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 1387 LOL 58:13 3 19.41 G Charlesworth 1.0 15:03:13

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
1 1987 Sea Somfin 01:02:04 3 20.69 A Keil 1.0 15:07:04

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd LAPS Mins/Lap Skipper Score Fin Tim
DSQ 125 Free Spirit   3 0.00 P Nancarrow 2.0