TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 11/24/2015 2:05:30 PM

RACE 3 [11/21/2015] Class Championship

Class 3

Printed on : 11/24/2015 2:05:30 PM

505 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 8922 Twenty One   M Lawrence 2.0    

Explorer 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 121 Fiz IV 52:59 P Wright 1.0 14:52:59  
2 115 Swallow 54:03 S Burke 2.0 14:54:03  
3 9 James Pearl 55:14 L Hunt 3.0 14:55:14  
4 127 Edna May 58:14 M Lambiris 4.0 14:58:14  
DNC 47 Merlin   E Vorano 7.0    
DNC 53 Old Salt   R Clinch 7.0    

Gem 550 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 155 Zephyr   A Wilson 2.0    

Hartley 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1333 Hissing Sid 45:44 P Behrendt 1.0 14:45:44  
2 441 Phantom 47:20 T Burke 2.0 14:47:20  
3 1591 Just A Boat 51:43 J Bunnett 3.0 14:51:43  
4 1464 Sea Biscuit 53:33 B Longworthy 4.0 14:53:33  
DNC 912 Up In Arms   J Dorrington 7.0   P Mullenger
DNC 1208 With Pride   W Grosvenor 7.0    

Impulse Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 652 Scuppers 39:54 J Gibson 1.0 14:44:54  
2 448 Frantic 46:59 L Nagy 2.0 14:51:59  
DNC 597 Electrafy   L Raymond 5.0    
DNC 616 Fire in the Sky   S Gevers 5.0    

KittyCat Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 323 Nigretta   J Barnett 3.0    
DNC 737 Kiss This   L Kiss 3.0    

LaserRadial Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 181907 Bees Knees 52:46 B Fentiman 1.0 14:57:46  

Mirror Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 8041 Piccolina   O Voogd 2.0    

Pacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 2586 Rince Wind 48:24 D Vockler 1.0 14:53:24  
2 1764 Serendipity 51:05 E Stojkovich 2.0 14:56:05  
DNC 1610 Reckless   S Forster 9.0    
DNC 2482 Manta   G Davison 9.0    
DNC 2667 JAAS   A O'Brien 9.0    
DNC 2766 Spark Plug   K Ho 9.0    
DNC 2959 Vivacious   A Pickard 9.0    
DNC CP1 Jack Maloney   R Lamont 9.0    

RsAero7 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 1387 LOL   G Charlesworth 2.0    

Sabre Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1004 A Good Egg 52:54 J Meddings 1.0 14:57:54  
DNC 622 Sea Legs   K Holland 4.0    
DNC 1987 Sea Somfin   A Keil 4.0    

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 437 Pedina D'oro 56:39 J Rees 1.0 14:56:39  
DNC 125 Free Spirit   P Nancarrow 3.0