TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 11/12/2015 12:01:00 PM

RACE 2 [11/7/2015] Class Championship

Class 2

Printed on : 11/12/2015 12:01:00 PM

505 Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 8922 Twenty One   M Lawrence 2.0    

Explorer 16 Class ET results Start : 14:55
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 121 Fiz IV 32:56 P Wright 1.0 15:27:56  
2 53 Old Salt 33:27 R Clinch 2.0 15:28:27  
3 9 James Pearl 33:51 L Hunt 3.0 15:28:51  
4 115 Swallow 34:02 S Burke 4.0 15:29:02  
DNC 127 Edna May   M Lambiris 6.0    

Gem 550 Class ET results Start : 14:55
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 155 Zephyr   A Wilson 2.0    

Hartley 16 Class ET results Start : 14:55
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1333 Hissing Sid 28:10 P Behrendt 1.0 15:23:10  
2 441 Phantom 29:25 T Burke 2.0 15:24:25  
DNC 912 Up In Arms   J Dorrington 6.0   P Mullenger
DNC 1208 With Pride   W Grosvenor 6.0    
DNC 1591 Just A Boat   J Bunnett 6.0    

Impulse Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 652 Scuppers 25:34 J Gibson 1.0 15:15:34  
2 597 Electrafy 26:09 L Raymond 2.0 15:16:09  
3 616 Fire in the Sky 26:16 S Gevers 3.0 15:16:16  
4 448 Frantic 28:36 L Nagy 4.0 15:18:36  

KittyCat Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 323 Nigretta   J Barnett 3.0    
DNC 737 Kiss This   L Kiss 3.0    

LaserRadial Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 181907 Bees Knees   B Fentiman 2.0    

Mirror Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
DNC 8041 Piccolina   O Voogd 2.0    

Pacer Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1764 Serendipity 31:30 E Stojkovich 1.0 15:21:30  
2 2766 Spark Plug 31:54 K Ho 2.0 15:21:54  
DNC 1610 Reckless   S Forster 9.0    
DNC 2482 Manta   G Davison 9.0    
DNC 2586 Rince Wind   D Vockler 9.0    
DNC 2667 JAAS   A O'Brien 9.0    
DNC 2959 Vivacious   A Pickard 9.0    
DNC CP1 Jack Maloney   R Lamont 9.0    

RsAero7 Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 1387 LOL 34:07 G Charlesworth 1.0 15:24:07  

Sabre Class ET results Start : 14:50
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 622 Sea Legs 34:11 K Holland 1.0 15:24:11  
DNC 1987 Sea Somfin   A Keil 3.0    

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:55
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Score Fin Tim CREW
1 437 Pedina D'oro 35:48 J Rees 1.0 15:30:48  
2 125 Free Spirit 35:57 P Nancarrow 2.0 15:30:57