TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 16/12/2014 1:32:23 PM

RACE 9 [13/12/2014] Handicap Series

Handicap H9

Printed on : 16/12/2014 1:32:23 PM

125 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 1356 Aztec Warrior R Chittenden 01:08:01 1.0

Dory Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 1333 Dory P Behrendt 57:50 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 121 Fiz IV P Wright 56:01 1.0
2 115 Swallow S Burke 58:20 2.0
3 111 Emily F Strickland 01:02:24 3.0
4 53 Old Salt R Clinch 01:04:35 4.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 912 Up In Arms J Dorrington 56:27 1.0
2 1591 Just A Boat J Bunnett 57:20 2.0
3 800 Phantom T Burke 58:28 3.0
4 1464 Sea Biscuit B Longworthy 01:01:42 4.0
5 1208 With Pride W Grosvenor 01:03:55 5.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 652 Scuppers J Gibson 43:25 1.0
2 448 Frantic L Nagy 56:28 2.0

KittyCat Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 737 Kiss This L Kiss 44:02 1.0
2 323 Nigretta J Barnett 59:35 2.0

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 2583 Dorothy L A O'Brien 55:50 1.0
2 1764 Serendipity E Stojkovich 57:00 2.0
3 2766 Spark Plug K Ho 57:50 3.0
4 2482 Manta G Davison 01:01:04 4.0
5 2524 Jack Maloney S&J Muscat 01:03:06 5.0
6 2644 Daryl J J Gwinner 01:05:17 6.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 1987 Sea Somfin A Keil 52:50 1.0
2 1589 Espada G Charlesworth 55:01 2.0
3 1859 Flyte R O'Hagan 55:55 3.0
4 1710 My Distraction A Marsh 01:02:54 4.0
5 1004 A Good Egg J Meddings 01:07:14 5.0
DNF 255 Leaky I Collins   9.0
DNF 1411 Cutting Edge J McCall   9.0
DNS 1230 Wave Length S Hunter   9.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 437 Pedina D'oro J Rees 01:04:54 1.0