TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 26/11/2014 5:14:36 PM

RACE 5 [22/11/2014] Handicap Series

Handicap H5

Printed on : 26/11/2014 5:14:36 PM

505 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
DNF 7904 The Beast B Fentiman   2.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
DNF 2 Ada Brooks M Lambiris   2.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
DNF 115 Swallow S Burke   4.0
DNF 121 Fiz IV P Wright   4.0
DNS 47 Merlin E Vorano   4.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
DNF 800 Phantom T Burke   4.0
DNF 1591 Just A Boat J Bunnett   4.0
DNS 912 Up In Arms J Dorrington   4.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
DNF 448 Frantic L Nagy   2.0

KittyCat Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
DNS 333 Super Grove I Kiss   2.0

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 2115 Banana Split G Parsons 53:29 1.0
2 2667 JAAS A O'Brien 54:16 2.0
3 2586 Rince Wind D Vockler 01:01:53 3.0
4 1610 Reckless S Forster 01:02:30 4.0
5 2766 Spark Plug K Ho 01:02:55 5.0
6 1764 Serendipity E Stojkovich 01:03:47 6.0
DNF 584 Slingshot L Hunt   10.0
DNF 2524 Jack Maloney S Muscat   10.0
DNS 2299 Violet Tony H   10.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
1 1647 Sea Somfin A Keil 58:24 1.0
2 1589 Espada G Charlesworth 59:44 2.0
3 1004 A Good Egg J Meddings 01:06:03 3.0
DNF 1710 My Distraction A Marsh   6.0
DNS 1080 Jethro Hull A Wilson   6.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
DNF 100 Neried A Banks   3.0
DNF 437 Pedina D'oro J Rees   3.0