TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 20/11/2014 1:26:25 PM

RACE 3 [15/11/2014] Class Championship

Class 3

Printed on : 20/11/2014 1:26:25 PM

505 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:35
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 7904 The Beast B Fentiman 46:07 1.0 3 15.37

Brolga17 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:25
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
DNF 2 Ada Brooks M Lambiris   2.0 3 0.00

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:25
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 121 Fiz IV P Wright 01:08:56 1.0 3 22.98
2 115 Swallow S Burke 01:12:21 2.0 3 24.12
3 53 Old Salt R Clinch 01:16:16 3.0 3 25.42

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:25
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 1333 Hissing Sid P Behrendt 47:35 1.0 3 15.86
2 800 Phantom T Burke 48:48 2.0 3 16.27
3 1591 Just A Boat J Bunnett 49:08 3.0 3 16.38
4 912 Up In Arms J Dorrington 49:55 4.0 3 16.64

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:25
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 24 Taraquin C Theodore 01:07:55 1.0 3 22.64

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:30
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 105 Casimir L de M S Gevers 45:30 1.0 3 15.17

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:25
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 2115 Banana Split G Parsons 45:17 1.0 3 15.09
2 2667 JAAS A O'Brien 46:31 2.0 3 15.51
3 2959 Vivacious A Pickard 47:58 3.0 3 15.99
4 2586 Rince Wind D Vockler 48:36 4.0 3 16.20
5 1764 Serendipity E Stojkovich 50:38 5.0 3 16.88
6 2644 Daryl J G Charlesworth 51:06 6.0 3 17.03
7 2766 Spark Plug K Ho 54:46 7.0 3 18.26
DNF 2524 Jack Maloney F Ellis   9.0 3 0.00

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 12:25
Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 1987 Sea Somfin A Keil 45:55 1.0 3 15.31
2 1004 A Good Egg J Meddings 56:58 2.0 3 18.99