TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 1/04/2014 11:38:22 PM

RACE 22 [29/03/2014] Handicap Series

Handicap H22

Printed on : 1/04/2014 11:38:22 PM

505 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 8637 The Beast 505 M Lawrence 01:05:33 1.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:56:06 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:25:08 1.0
2 115 Swallow Explorer 16 S Burke 01:26:33 2.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:21:09 1.0
2 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:23:51 2.0
3 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington 01:23:57 3.0
4 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:26:06 4.0
5 1143 Mary J Hartley 16 T Demosthenous 01:36:53 5.0
6 1208 With Pride Hartley 16 W Grosvenor 01:40:04 6.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 01:14:35 1.0
2 448 Frantic Impulse L Nagy 01:19:54 2.0

KittyCat Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 737 Kiss This KittyCat L Kiss 01:03:27 1.0
2 333 Super Grove KittyCat I Kiss 01:10:15 2.0

Nacra431 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 431 Nacra 431 Nacra431 G Charlesworth 01:10:11 1.0

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2115 Banana Split Pacer G Parsons 01:18:09 1.0
2 2667 JAAS Pacer A O'Brien 01:20:11 2.0
3 2633 Red Racer Pacer M Shaw 01:22:42 3.0
4 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:23:12 4.0
5 2524 Jack Maloney Pacer F Ellis 01:26:32 5.0
6 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:26:43 6.0
7 2644 Daryl J Pacer D Beck 01:30:13 7.0
8 2585 Margaret S Pacer T&B Sharky 01:32:02 8.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:22:39 1.0
2 1710 My Distraction Sabre A Marsh 01:36:17 2.0
3 1004 A Good Egg Sabre J Meddings 01:38:22 3.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 01:43:52 1.0