TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 1/04/2014 11:08:51 PM

RACE 21 [22/03/2014] Handicap Series

Handicap H21

Printed on : 1/04/2014 11:08:51 PM

505 Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 8637 The Beast 505 M Lawrence 44:47 1.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:00:46 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 115 Swallow Explorer 16 S Burke 50:39 1.0
2 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 53:47 2.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 45:04 1.0
2 800 Whispering Hartley 16 T Burke 45:51 2.0
3 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 47:03 3.0
4 1464 Sea Biscuit Hartley 16 G Mee 50:28 4.0
DNS 1143 Mary J Hartley 16 T Demosthenous   6.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 105 Casimir L de M Impulse S Gevers 45:11 1.0
2 448 Frantic Impulse L Nagy 46:34 2.0

KittyCat Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DUT 737 Kiss This KittyCat L Kiss    

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2959 Vivacious Pacer A Pickard 45:19 1.0
2 2585 Margaret S Pacer A O'Brien 46:03 2.0
3 2524 Jack Maloney Pacer D Beck 46:21 3.0
4 2766 Spark Plug Pacer K Ho 46:52 4.0
5 2482 Manta Pacer G Davison 50:32 5.0
6 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 50:36 6.0
7 2644 Daryl J Pacer F Ellis 55:59 7.0
8 2859 G Taylor Pacer Dean& Jan 58:22 8.0
DNS 2583 Dorothy L Pacer J&J Gwinner&Harn   10.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1589 Espada Sabre G Charlesworth 46:04 1.0
2 1859 Flyte Sabre R O'Hagan 48:21 2.0
DNS 1004 A Good Egg Sabre J Meddings   4.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 2 Laps) Start : 15:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 58:42 1.0