TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 21/12/2013 9:18:05 AM

RACE 5 [14/12/2013] Class Championship

Class 5

Printed on : 21/12/2013 9:18:05 AM

505 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 8637 The Beast 505 M Lawrence 01:07:42 1.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:38:30 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 115 Swallow Explorer 16 S Burke 01:21:38 1.0
2 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:22:14 2.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:13:49 1.0
2 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:17:42 2.0
3 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:21:51 3.0
4 1464 Sea Biscuit Hartley 16 G Mee 01:23:31 4.0
5 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington 01:24:47 5.0
6 1208 With Pride Hartley 16 W Grosvenor 01:28:29 6.0
7 1143 Mary J Hartley 16 T Demosthenous 01:35:36 7.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 01:06:51 1.0
2 105 Casimir L de M Impulse S Gevers 01:15:40 2.0
3 448 Frantic Impulse L Nagy 01:20:18 3.0

KittyCat Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 333 Super Grove KittyCat I Kiss 01:02:34 1.0

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2115 Banana Split Pacer G Parsons 01:11:15 1.0
2 2667 JAAS Pacer A O'Brien 01:12:18 2.0
3 2959 Vivacious Pacer A Pickard 01:13:45 3.0
4 2586 Rince Wind Pacer D Vockler 01:16:31 4.0
5 2524 Jack Maloney Pacer D Beck 01:19:26 5.0
6 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:19:30 6.0
7 1610 Reckless Pacer S Forster 01:20:05 7.0
8 2644 Daryl J Pacer A Widen 01:26:38 8.0
9 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:31:04 9.0
10 2583 Dorothy L Pacer Matt Annabel 01:31:43 10.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:15:49 1.0
2 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:17:36 2.0
3 1004 A Good Egg Sabre J Meddings 01:32:39 3.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DUT 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees