TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 18/12/2013 10:31:06 PM

RACE 8 [7/12/2013] Handicap Series

Handicap H8

Printed on : 18/12/2013 10:31:06 PM

505 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 8637 The Beast 505 M Lawrence 01:01:23 1.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:31:06 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:15:21 1.0
2 115 Swallow Explorer 16 S Burke 01:17:30 2.0
3 111 Emily Explorer 16 F Strickland 01:20:32 3.0
4 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:23:43 4.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:12:22 1.0
2 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:14:40 2.0
3 1464 Sea Biscuit Hartley 16 G Mee 01:16:23 3.0
4 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:17:56 4.0
5 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington 01:18:52 5.0
6 1143 Mary J Hartley 16 T Demosthenous 01:30:15 6.0

KittyCat Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 737 Kiss This KittyCat L Kiss 53:43 1.0

Mirror Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 8041 Piccolina Mirror G Gardner 01:16:29 1.0

Nacra431 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 431 Nacra 431 Nacra431 G Charlesworth 01:00:54 1.0

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2667 JAAS Pacer A O'Brien 01:10:26 1.0
2 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:16:28 2.0
3 1610 Reckless Pacer S Forster 01:16:42 3.0
4 550 Shadowfax Pacer C Wirtz 01:17:46 4.0
DNF 2644 Daryl J Pacer D Beck   7.0
DUT 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich    

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:10:24 1.0
2 1411 Cutting Edge Sabre J McCall 01:19:48 2.0
3 1004 A Good Egg Sabre J Meddings 01:28:15 3.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 01:30:22 1.0
2 34 Wildfire Ultimate 18 DK D Grant 01:33:20 2.0