TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 21/04/2013 9:48:56 PM

RACE 8 [6/04/2013] Class Championship

Class 8

Printed on : 21/04/2013 9:48:56 PM

505 Class ET results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 8637 The Beast 505 M Lawrence 01:40:36 1.0

Brolga17 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 02:10:41 1.0

Castle 550 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 517 Imprimis Castle 550 H Schepers 01:40:00 1.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 02:14:08 1.0
2 93 Paladin Explorer 16 R Humphries 02:16:02 2.0

Gem 550 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 155 Zephre Gem 550 A Wilson 02:03:29 1.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:43:34 1.0
2 800 Whispering Hartley 16 T Burke 02:04:03 2.0
3 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington 02:10:41 3.0
DNF 1143 Mary J Hartley 16 Thomas D   5.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 01:44:17 1.0
2 105 Casimir L de M Impulse S Gevers 01:48:26 2.0
3 448 Frantic Impulse L Nagy 01:50:01 3.0

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 737 Kiss This KittyCat L Kiss 01:39:22 1.0
2 333 Super Grove KittyCat I Kiss 01:42:59 2.0

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 13178 Nefertiti Mirror M Fitzpatrick 01:44:17 1.0

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:54:04 1.0
2 2586 Rince Wind Pacer D Vockler 01:54:49 2.0
3 2524 Jack Maloney Pacer D Beck 02:13:28 3.0
4 2644 Daryl J Pacer S Hawkins 02:18:19 4.0
5 2859 G Taylor Pacer F Ellis 02:18:59 5.0
6 584 Slingshot Pacer L Hunt 02:19:07 6.0
DNF 2299 Violet Pacer J Gwinner   9.0
DNF 2337 R Humphries Pacer M Laing   9.0

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:56:42 1.0
2 1589 Espada Sabre G Charlesworth 02:08:22 2.0
3 534 Xaloc Sabre E Dicken 02:12:07 3.0
4 1859 Flyte Sabre R O'Hagan 02:16:14 4.0
5 1080 Jethro Hull Sabre A Wilson 02:18:29 5.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DNF 63 Gypsy Rose Ultimate 18 DK P Endler   2.0