TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 16/04/2013 9:53:27 PM

RACE 18 [23/03/2013] Handicap Series

Handicap H19

Printed on : 16/04/2013 9:53:27 PM

505 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DNF 8637 The Beast 505 M Lawrence   2.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 42:35 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 36:35 1.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1464 Sea Biscuit Hartley 16 G Mee 31:31 1.0
DNS 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington   7.0
DNS 1143 Mary J Hartley 16 T Demosthenous   7.0
DSQ 800 Whispering Hartley 16 T Burke   7.0
DSQ 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt   7.0
DSQ 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett   7.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 26:33 1.0
2 448 Frantic Impulse L Nagy 31:32 2.0

KittyCat Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DNS 333 Super Grove KittyCat I Kiss   3.0
DNS 737 Kiss This KittyCat L Kiss   3.0

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2644 Daryl J Pacer A O'Brien 29:18 1.0
2 2115 Banana Split Pacer G Parsons 29:40 2.0
3 2586 Rince Wind Pacer D Vockler 29:54 3.0
4 2959 Vivacious Pacer A Pickard 30:33 4.0
5 2766 Spark Plug Pacer K Ho 31:28 5.0
6 2524 Jack Maloney Pacer F Ellis 37:41 6.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 28:43 1.0
2 1859 Flyte Sabre R O'Hagan 33:35 2.0
DNS 1080 Jethro Hull Sabre A Wilson   4.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 41:09 1.0
DNS 63 Gypsy Rose Ultimate 18 DK P Endler   3.0