TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 8/03/2013 11:09:00 PM

RACE 15 [2/03/2013] Handicap Series

Handicap H16

Printed on : 8/03/2013 11:09:00 PM

505 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 8637 The Beast 505 B Fentiman 49:06 1.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:12:26 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:07:17 1.0
DNS 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright   3.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 49:40 1.0
2 441 Phantom Hartley 16 A O'Brien 50:12 2.0
3 800 Whispering Hartley 16 T Burke 57:05 3.0

Hartley 18 MA Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 24 Tarquin Hartley 18 MA C Theodore 01:03:35 1.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 47:54 1.0
DNF 448 Frantic Impulse L Nagy   3.0

Mirror Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DUT 69199 Zoe Mirror M Fitzpatrick    

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2586 Rince Wind Pacer D Vockler 50:28 1.0
2 2766 Spark Plug Pacer K Ho 55:55 2.0
DNF 584 Slingshot Pacer L Hunt   6.0
DNF 2524 Jack Maloney Pacer D Beck   6.0
DNF 2959 Vivacious Pacer A Pickard   6.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps) Start : 00:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 49:36 1.0
2 1589 Espada Sabre G Charlesworth 50:11 2.0
3 1516 Sciabola Sabre P Hawkins 56:06 3.0
4 1859 Flyte Sabre R O'Hagan 01:00:12 4.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 3 Laps)
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 01:08:54 1.0
2 125 Free Spirit Ultimate 18 DK P Nancarrow 01:09:30 2.0