TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 18/02/2013 8:45:58 PM

RACE 5 [15/12/2012] Class Championship

Class 5

Printed on : 18/02/2013 8:45:58 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 3113 Smooth Criminal 125 M Lawrence 01:24:35 1.0

Brolga17 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:41:07 1.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 0 James Pearl Explorer 16 A Kitney 01:25:33 1.0
2 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:28:14 2.0
3 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:30:17 3.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 441 Phantom Hartley 16 A O'Brien 01:13:25 1.0
2 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:14:43 2.0
3 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:16:48 3.0
4 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:22:05 4.0
DNF 1143 Mary J Hartley 16 Thomas D   6.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 01:11:13 1.0
DNF 105 Casimir L de M Impulse S Gevers   3.0

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 737 Kiss This KittyCat L Kiss 01:00:40 1.0
2 333 Super Grove KittyCat I Kiss 01:03:50 2.0

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2586 Rince Wind Pacer Jammie and Alice 01:12:45 1.0
2 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:27:24 2.0
DNF 2766 Spark Plug Pacer K Ho   5.0
DNS 584 Slingshot Pacer L Hunt   5.0

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:14:22 1.0
2 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:17:10 2.0
3 1516 Sciabola Sabre L Nagy 01:23:24 3.0
4 255 Leaky Sabre I Collins 01:30:04 4.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 01:32:15 1.0
2 63 Gypsy Rose Ultimate 18 DK P Endler 01:37:41 2.0