TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 18/02/2013 8:41:39 PM

RACE 7 [1/12/2012] Handicap Series

Handicap H7

Printed on : 18/02/2013 8:41:39 PM

125 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 3113 Smooth Criminal 125 M Lawrence 01:40:28 1.0

Brolga17 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:26:22 1.0

Explorer 16 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:08:33 1.0
2 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:27:10 2.0
DNF 0 James Pearl Explorer 16 A Kitney   4.0

Hartley 16 Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:22:40 1.0
2 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:26:59 2.0
3 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:29:35 3.0
4 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington 01:32:39 4.0
DNF 1143 Mary J Hartley 16 T Demosthenous   7.0
DSQ 441 Phantom Hartley 16 A O'Brien   7.0

Impulse Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 01:16:38 1.0
2 105 Casimir L de M Impulse S Gevers 01:25:30 2.0

Mirror Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 70662 Bob Mirror A Scott-Murphy 01:09:39 1.0

Pacer Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2115 Banana Split Pacer G Parsons 01:28:16 1.0
2 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:28:58 2.0
3 584 Slingshot Pacer L Hunt 01:33:52 3.0
4 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:33:54 4.0
5 1610 Reckless Pacer S Forster 01:34:16 5.0
6 2583 Dorothy L Pacer Ken And Jim 01:37:11 6.0

Sabre Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:27:41 1.0
2 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:28:56 2.0
3 1411 Cutting Edge Sabre J McCall 01:34:46 3.0
4 1516 Sciabola Sabre L Nagy 01:36:34 4.0
5 255 Leaky Sabre I Collins 01:37:35 5.0
6 1859 Flyte Sabre R O'Hagan 01:38:00 6.0
7 622 Sea Legs Sabre K Holland 01:42:34 7.0

Ultimate 18 DK Class Elapsed Time results (Based on 4 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 01:14:58 1.0
2 125 Free Spirit Ultimate 18 DK D Phillips 01:16:14 2.0
3 U100 Neried Ultimate 18 DK A Banks 01:21:30 3.0