TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 18/02/2013 8:31:32 PM

RACE 4 [24/11/2012] Class Championship

Class 4

Printed on : 18/02/2013 8:31:32 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 3113 Smooth Criminal 125 M Lawrence 01:18:23 1.0

Brolga17 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris 01:50:53 1.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:23:50 1.0
2 0 James Pearl Explorer 16 A Kitney 01:32:45 2.0
3 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:33:05 3.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:17:15 1.0
2 1143 Mary J Hartley 16 Thomas D 01:28:07 2.0

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 24 Tarquin Hartley 18 MA C Theodore 01:30:54 1.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 01:10:18 1.0

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2586 Rince Wind Pacer D Vockler 01:15:25 1.0
2 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:20:05 2.0
3 584 Slingshot Pacer L Hunt 01:25:11 3.0
4 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:25:20 4.0
5 2524 Jack Maloney Pacer D Beck 01:31:15 5.0

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:11:54 1.0
2 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:15:08 2.0
3 1859 Flyte Sabre R O'Hagan 01:20:54 3.0
4 1516 Sciabola Sabre L Nagy 01:24:00 4.0
5 1411 Cutting Edge Sabre J McCall 01:24:34 5.0
6 1080 Jethro Hull Sabre A Wilson 01:29:06 6.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 125 Free Spirit Ultimate 18 DK D Phillips 01:24:53 1.0
2 U100 Neried Ultimate 18 DK A Banks 01:38:45 2.0