TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 26/11/2012 8:49:48 PM

RACE 2 [27/10/2012] Handicap Series

Handicap H2

Printed on : 26/11/2012 8:49:48 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 3031 Cheeky Monkey 125 B Fentiman 01:37:03 1.0

Brolga17 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DUT 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris    

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:59:39 1.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 441 Phantom Hartley 16 A O'Brien 01:34:04 1.0
2 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:35:40 2.0
3 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:38:42 3.0
4 1143 Mary J Hartley 16 Thomas D 02:04:57 4.0

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 52 Hobbit Hartley 18 MA N Murphy 01:54:33 1.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 105 Casimir L de M Impulse S Gevers 01:33:57 1.0

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2115 Banana Split Pacer G Parsons 01:31:57 1.0
2 2586 Rince Wind Pacer D Vockler 01:36:37 2.0
3 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:40:02 3.0
4 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:41:22 4.0
5 1610 Reckless Pacer S Forster 01:43:36 5.0
6 2524 Jack Maloney Pacer D Beck 01:58:59 6.0
DNS 2859 G Taylor Pacer P Matthew   8.0

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:39:51 1.0
2 1411 Cutting Edge Sabre J McCall 01:45:50 2.0
3 1516 Sciabola Sabre L Nagy 01:47:18 3.0
DNF 164 Christina Sabre C Pelosi-Thyme   5.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 01:57:57 1.0
2 U100 Neried Ultimate 18 DK A Banks 02:00:52 2.0