TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 18/11/2012 4:09:23 PM

RACE 1 [20/10/2012] Handicap Series

Handicap H1

Printed on : 18/11/2012 4:09:23 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 3031 Cheeky Monkey 125 B Fentiman 02:27:41 1.0

Brolga17 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DNF 2 Ada Brooks Brolga17 M Lambiris   2.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DNF 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch   2.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1442 Tru Blu Hartley 16 M Horvath 02:03:38 1.0
2 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 02:06:16 2.0
3 441 Phantom Hartley 16 A O'Brien 02:08:15 3.0
4 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington 02:23:47 4.0
5 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 02:24:04 5.0
6 800 Whispering Hartley 16 T Burke 02:26:11 6.0
DNF 1143 Mary J Hartley 16 Thomas D   8.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 02:04:50 1.0
2 105 Casimir L de M Impulse S Gevers 02:11:54 2.0

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 737 Kiss This KittyCat L Kiss 01:45:49 1.0
DUT 14 Photon KittyCat I McGrath    

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2115 Banana Split Pacer G Parsons 02:11:01 1.0
2 2766 Spark Plug Pacer K Ho 02:24:16 2.0
3 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 02:30:42 3.0
4 1610 Reckless Pacer S Forster 02:31:52 4.0
DNF 584 Slingshot Pacer L Hunt   7.0
DNF 2524 Jack Maloney Pacer D Beck   7.0

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1589 Espada Sabre G Charlesworth 02:28:38 1.0
DNF 164 Christina Sabre C Pelosi-Thyme   5.0
DNF 622 Sea Legs Sabre K Holland   5.0
DNF 1516 Sciabola Sabre L Nagy   5.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DNF 63 Gypsy Rose Ultimate 18 DK P Endler   4.0
DNS 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees   4.0
DNS U100 Neried Ultimate 18 DK A Banks   4.0