TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 1/04/2012 9:18:04 PM

RACE 8 [25/02/2012] Class Championships

Class 7

Printed on : 1/04/2012 9:18:04 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 3113 Smooth Criminal 125 M Lawrence 01:01:57 1.0 3 20.65

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 2 Ada Brooks Explorer 16 M Lambiris 01:20:00 1.0 3 26.67

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:04:48 1.0 3 21.60
2 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:05:15 2.0 3 21.75
DUT 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett     3 0.00

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 597 Electrafy Impulse L Raymond 57:00 1.0 3 19.00

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 2667 JAAS Pacer A O'Brien 01:00:55 1.0 3 20.31
2 2586 Rince Wind Pacer D Vockler 01:03:45 2.0 3 21.25
3 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:13:20 3.0 3 24.44
4 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:15:00 4.0 3 25.00
DNS 2115 Banana Split Pacer G Parsons   6.0 3 0.00

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 1592 Tachi Sabre S Gillam 01:03:29 1.0 3 21.16
2 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:03:58 2.0 3 21.32
3 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:04:17 3.0 3 21.43
4 1516 Sciabola Sabre L Nagy 01:12:05 4.0 3 24.03
5 100 Uiscse Beatha Sabre R O'Hagan 01:21:20 5.0 3 27.11
6 1080 Jethro Hull Sabre A Wilson 01:28:55 6.0 3 29.64

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK J Rees 01:30:19 1.0 3 30.11