TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 7/02/2012 11:11:02 PM

RACE 7 [28/01/2012] Class Championships

Class 6

Printed on : 7/02/2012 11:11:02 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 3031 Cheeky Monkey 125 M Lawrence 01:29:47 1.0 3 29.93

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:29:34 1.0 3 29.86
2 93 Paladin Explorer 16 R Humphries 01:33:00 2.0 3 31.00
3 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:34:56 3.0 3 31.64
4 2 Ada Brooks Explorer 16 M Lambiris 01:47:03 4.0 3 35.68

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:18:36 1.0 3 26.20
2 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:23:13 2.0 3 27.74
3 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:23:46 3.0 3 27.92
4 912 Up In Arms Hartley 16 J Dorrington 01:25:17 4.0 3 28.43
5 639 Phoenix Hartley 16 P Yeates 01:30:07 5.0 3 30.04

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 24 Tarquin Hartley 18 MA C Theodore 01:25:12 1.0 3 28.40

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 333 Super Grove KittyCat I Kiss 59:52 1.0 3 19.96

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 70662 Bob Mirror B Cruze 58:23 1.0 2 29.19

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 2667 JAAS Pacer A O'Brien 01:18:16 1.0 3 26.09
2 2766 Spark Plug Pacer K Ho 01:20:43 2.0 3 26.91
3 2482 Manta Pacer G Davison 01:22:01 3.0 3 27.34
4 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:24:51 4.0 3 28.28
5 1610 Reckless Pacer S Forster 01:26:33 5.0 3 28.85
6 2859 G Taylor Pacer I Collins 01:32:40 6.0 3 30.89
7 2644 Daryl J Pacer S Hawkins 01:36:20 7.0 3 32.11

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:19:34 1.0 3 26.52
2 1592 Tachi Sabre S Gillam 01:19:54 2.0 3 26.63
3 1616 Makeway Sabre N Clifford 01:22:03 3.0 3 27.35
4 100 Uiscse Beatha Sabre R O'Hagan 01:29:21 4.0 3 29.78
5 1516 Sciabola Sabre L Nagy 01:29:26 5.0 3 29.81
DSQ 1080 Jethro Hull Sabre A Wilson   8.0 3 0.00
DSQ 1589 Espada Sabre G Charlesworth   8.0 3 0.00

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK G Hynes 01:42:24 1.0 3 34.13