TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 22/11/2011 8:51:47 PM

RACE 2 [22/10/2011] Class Championships

Class 2

Printed on : 22/11/2011 8:51:47 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 3031 Cheeky Monkey 125 B Fentiman 01:35:28 1.0 3 31.82

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 121 Fiz IV Explorer 16 P Wright 01:44:52 1.0 3 34.96
2 0 James Pearl Explorer 16 D Morley 01:45:17 2.0 3 35.09
3 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 01:52:44 3.0 3 37.58

Gem 550 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
DNF 153 Marjon Gem 550 J Munn   2.0 3 0.00

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 441 Phantom Hartley 16 A O'Brien 01:33:23 1.0 3 31.13
2 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:36:09 2.0 3 32.05
3 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:38:59 3.0 3 32.99
4 1236 True Colours Hartley 16 D Isom 01:46:59 4.0 3 35.66
5 639 Phoenix Hartley 16 P Yeates 01:47:15 5.0 3 35.75
DNF 1208 With Pride Hartley 16 W Grosvenor   7.0 3 0.00

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 14 Photon KittyCat I McGrath 01:22:33 1.0 3 27.52
2 737 Kiss This KittyCat L Kiss 01:23:45 2.0 3 27.92
3 333 Super Grove KittyCat I Kiss 01:24:29 3.0 3 28.16
4 323 Nigretta KittyCat J Barnett 01:40:59 4.0 3 33.66

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 70117 Bob Mirror A Scott-Murphy 01:10:40 1.0 2 35.33

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 2115 Banana Split Pacer G Parsons 01:33:53 1.0 3 31.29
2 2859 G Taylor Pacer I Collins 01:51:29 2.0 3 37.16
DUT 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich     3 0.00

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:35:50 1.0 3 31.94
2 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:36:59 2.0 3 32.33
3 1 Bob Sabre S Gillam 01:39:30 3.0 3 33.17
4 534 Xaloc Sabre E Dick 01:41:26 4.0 3 33.81
5 255 Leaky Sabre M Rush 01:44:39 5.0 3 34.88
6 1710 My Distraction Sabre A Marsh 01:45:55 6.0 3 35.31
DSQ 1080 Jethro Hull Sabre A Wilson   8.0 3 0.00

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
1 125 Free Spirit Ultimate 18 DK D Phillips 01:38:36 1.0 3 32.87