TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 22/10/2011 9:21:21 PM

RACE 1 [8/10/2011] Class Championships

Class 1

Printed on : 22/10/2011 9:21:21 PM

125 Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 3113 Smooth Criminal 125 M Lawrence 01:36:56 1.0

Explorer 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 0 James Pearl Explorer 16 D Morley 01:54:06 1.0
2 53 Old Salt Explorer 16 R Clinch 02:08:08 2.0

Gem 550 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 153 Marjon Gem 550 J Munn 01:43:07 1.0

Hartley 16 Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1333 Hissing Sid Hartley 16 P Behrendt 01:34:55 1.0
2 1236 True Colours Hartley 16 D Isom 01:44:09 2.0
3 1591 Just A Boat Hartley 16 J Bunnett 01:44:11 3.0
4 800 Whispering Hartley 16 T Burke 01:52:51 4.0

Impulse Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DUT 597 Electrafy Impulse L Raymond    

KittyCat Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 333 Super Grove KittyCat I Kiss 01:23:28 1.0
2 737 Kiss This KittyCat L Kiss 01:24:03 2.0
3 321 Photon KittyCat I McGrath 01:24:40 3.0
DUT 255 Driven on Draft KittyCat J Barnett    

Mirror Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
DUT 69199 Zoe Mirror M Fitzpatrick    

Pacer Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 2667 JAAS Pacer A O'Brien 01:40:09 1.0
2 1764 Serendipity Pacer E Stojkovich 01:41:36 2.0
3 1610 Reckless Pacer S Forster 01:55:44 3.0
DNF 584 Slingshot Pacer L Hunt   5.0

Sabre Class ET results Start : 14:05
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 1589 Espada Sabre G Charlesworth 01:44:11 1.0
2 1647 Seabeat Sabre A Keil 01:47:37 2.0
3 255 Leaky Sabre M Rush 01:57:30 3.0
4 1516 Sciabola Sabre L Nagy 01:58:45 4.0
DNF 100 Uiscse Beatha Sabre R O'Hagan   6.0

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:00
Place Sail No Boat Name Class Skipper Elapsd Score
1 123 Sunstruck Ultimate 18 DK L Berger 01:46:47 1.0
2 37 Pedina D'oro Ultimate 18 DK G Hynes 01:56:48 2.0
3 U100 Neried Ultimate 18 DK A Banks 02:07:58 3.0
DNF 45 Paegam Ultimate 18 DK I Buchanan-Black   5.0