TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 16/04/2011 11:16:57 PM

RACE 10 [16/04/2011] Class Championship

Class RS (10)

Printed on : 16/04/2011 11:16:57 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
125 DNF 3113 Smooth Criminal M Lawrence   2.0 3 0.00

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Explorer 16 1 121 Fiz IV P Wright 01:34:56 1.0 3 31.64
Explorer 16 2 53 Old Salt R Clinch 01:37:58 2.0 3 32.66

Gem 550 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Gem 550 DNF 153 Marjon J Munn   2.0 3 0.00

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Hartley 16 1 441 Phantom A O'Brien 01:16:29 1.0 3 25.49
Hartley 16 2 1333 Hissing Sid P Behrendt 01:17:00 2.0 3 25.67
Hartley 16 3 800 Whispering T Burke 01:17:32 3.0 3 25.84
Hartley 16 4 1591 Just A Boat J Bunnett 01:21:46 4.0 3 27.26
Hartley 16 DNF 1208 With Pride W Grosvenor   6.0 3 0.00

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Hartley 18 MA DUT 53 Hobbit N Murphy     3 0.00

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Impulse 1 596 Gone Troppo M Shaw 01:08:40 1.0 3 22.89

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
KittyCat 1 737 Kiss This L Kiss 53:50 1.0 3 17.94
KittyCat 2 333 Super Grove I Kiss 54:03 2.0 3 18.02

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Mirror 1 70662 Bob A Scott-Murphy 56:56 1.0 2 28.47
Mirror 2 57577 Gelly Baby D Becker 01:19:51 2.0 2 39.93
Mirror DNF 69199 Zoe M Fitzpatrick   4.0 2 0.00

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Pacer 1 2586 Rince Wind D Vockler 01:12:51 1.0 2 36.43
Pacer 2 2115 Banana Split G Parsons 01:16:44 2.0 2 38.37
Pacer 3 584 Slingshot L Jamieson 01:27:25 3.0 2 43.71
Pacer 4 2644 Daryl J P Endler 01:41:46 4.0 2 50.88
Pacer DNF 554 Serenity M Duffy   7.0 2 0.00
Pacer DNF 2766 Spark Plug K Ho   7.0 2 0.00

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Sabre 1 1647 Seabeat A Keil 01:17:47 1.0 3 25.93
Sabre 2 1589 Espada G Charlesworth 01:18:53 2.0 3 26.29
Sabre 3 1258 Aphrodite C Masters 01:22:47 3.5 3 27.59
Sabre 3 1606 Rakali P Webster 01:22:47 3.5 3 27.59
Sabre 5 1 Bob S Gillam 01:23:24 5.0 3 27.80
Sabre 6 1516 Sciabola L Nagy 01:25:29 6.0 3 28.49

Spacesailor20 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Spacesailor20 DNF 18 Lucy Bea G Hinchcliffe   2.0 3 0.00

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score LAPS Mins/Lap
Ultimate 18 DK 1 125 Free Spirit D Phillips 01:23:57 1.0 3 27.98
Ultimate 18 DK DNF 100 Neried A Banks   3.0 3 0.00