TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 5/04/2011 11:58:43 PM

RACE 8 [19/03/2011] Class Championship

Class 8

Printed on : 5/04/2011 11:58:43 PM

125 Class ET results Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
125 1 3031 Cheeky Monkey B Fentiman 01:42:22 1.0
125 2 3113 Smooth Criminal M Lawrence 01:43:39 2.0
125 DUT 3179 Strange Magic J Scott    

Explorer 16 Class ET results Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Explorer 16 1 78 Kalang G Ginliani 02:05:31 1.0

Hartley 16 Class ET results Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 16 1 1442 Tru Blu M Horvath 01:25:42 1.0
Hartley 16 2 1333 Hissing Sid P Behrendt 01:32:39 2.0
Hartley 16 3 1464 Sea Biscuit G Mee 01:32:40 3.0
Hartley 16 4 1236 True Colours D Isom 01:34:17 4.0
Hartley 16 5 800 Whispering T Burke 01:41:33 5.0
Hartley 16 6 1184 Mustang Sally P W 01:51:24 6.0
Hartley 16 DUT 1591 Just A Boat J Bunnett    

Hartley 18 MA Class ET results Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 18 MA 1 24 Tarquin C Theodore 01:45:22 1.0

Impulse Class ET results Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Impulse 1 596 Gone Troppo M Shaw 01:17:25 1.0
Impulse 2 597 Electrafy L Raymond 01:26:08 2.0

KittyCat Class ET results Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
KittyCat 1 321 Photon I McGrath 01:27:08 1.0
KittyCat 2 737 Kiss This L Kiss 01:28:09 2.0

Mirror Class ET results Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Mirror 1 70662 Bob A Scott-Murphy 01:38:48 1.0
Mirror 2 69199 Zoe M Fitzpatrick 01:48:16 2.0

Pacer Class ET results Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Pacer 1 2115 Banana Split G Parsons 01:35:26 1.0
Pacer 2 2586 Rince Wind D Vockler 01:35:27 2.0
Pacer 3 2859 G Taylor M Smallwood 01:41:13 3.0
Pacer 4 2766 Spark Plug K Ho 01:44:52 4.0
Pacer 5 584 Slingshot L Jamieson 01:48:36 5.0
Pacer 6 1610 Reckless S Forster 01:49:24 6.0
Pacer 7 2482 Manta G Davison 01:51:00 7.0

Sabre Class ET results Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Sabre 1 1592 Tachi S Gillam 01:37:53 1.0
Sabre 2 1589 Espada G Charlesworth 01:39:50 2.0
Sabre 3 1258 Aphrodite C Masters 01:41:03 3.0
Sabre 4 1606 Rakali P Webster 01:42:52 4.0
Sabre 5 1647 Seabeat A Keil 01:44:54 5.0
Sabre 6 255 Leaky M Rush 01:51:25 6.0
Sabre 7 1516 Sciabola L Nagy 01:55:18 7.0
Sabre DNF 100 Uiscse Beatha R O'Hagan   10.0
Sabre DNF 622 Sea Legs K Holland   10.0

Spacesailor20 Class ET results Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Spacesailor20 DNF 18 Lucy Bea G Hinchcliffe   2.0

Ultimate 18 DK Class ET results Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Ultimate 18 DK 1 37 Pedina D'oro G Hynes 01:59:44 1.0
Ultimate 18 DK 2 100 Neried A Banks 02:09:41 2.0