TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/02/2011 9:26:12 PM

RACE 5 [18/12/2010] Class Championship

Class 5

Printed on : 12/02/2011 9:26:12 PM

125 Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
125 1 3179 Strange Magic J Scott 01:39:15 1.0
125 2 3113 Smooth Criminal M Lawrence 02:01:54 2.0

Careel 18 Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Careel 18 DNF 247 Small Mercies J Dorrington   2.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Explorer 16 1 121 Fiz IV P Wright 01:58:30 1.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 16 1 441 Phantom A O'Brien 01:29:13 1.0
Hartley 16 2 1333 Hissing Sid P Behrendt 01:38:36 2.0
Hartley 16 3 1464 Sea Biscuit G Mee 01:39:41 3.0
Hartley 16 4 1591 Just A Boat J Bennett 01:40:02 4.0
Hartley 16 DNF 800 Whispering T Burke   6.0

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 18 MA DNF 53 Hobbit N Murphy   2.0

Impulse Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Impulse 1 596 Gone Troppo M Shaw 01:22:16 1.0
Impulse 2 586 Stroke of Luck D Watt 01:41:15 2.0

KittyCat Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
KittyCat 1 737 Kiss This L Kiss 01:13:16 1.0

Mirror Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Mirror 1 69199 Zoe M Fitzpatrick 02:03:00 1.0

Pacer Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Pacer 1 2115 Banana Split G Parsons 01:51:59 1.0
Pacer 2 2766 Spark Plug K Ho 01:58:04 2.0
Pacer 3 550 Shadowfax C Wirtz 01:59:59 3.0
Pacer 4 2181 Sputnik E Stojkovich 02:01:40 4.0
Pacer 5 2644 Daryl J I Collins 02:14:38 5.0
Pacer DUT 1610 Reckless S Forster    

Sabre Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Sabre 1 1592 Tachi S Gillam 01:54:45 1.0
Sabre 2 1606 Rakali P Webster 01:55:30 2.0
Sabre 3 534 Xaloc E Dick 01:56:59 3.0
Sabre 4 1589 Espada G Charlesworth 01:57:06 4.0
Sabre 5 255 Leaky M Rush 01:57:12 5.0
Sabre 6 1411 Cutting Edge J McCall 01:58:11 6.0
Sabre 7 1647 Seabeat A Keil 01:58:27 7.0
Sabre 8 1516 Sciabola L Nagy 01:59:44 8.0
Sabre 9 100 Uiscse Beatha R O'Hagan 02:09:09 9.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 2 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Ultimate 18 DK 1 125 Free Spirit D Phillips 01:41:01 1.0
Ultimate 18 DK 2 37 Pedina D'oro G Hynes 02:07:00 2.0