TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/02/2011 9:24:26 PM

RACE 4 [20/11/2010] Class Championship

Class 4

Printed on : 12/02/2011 9:24:26 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
125 1 3179 Strange Magic J Scott 01:15:09 1.0
125 2 3 Green Out J O'Brien 01:15:10 2.0
125 3 3113 Smooth Criminal M Lawrence 01:25:51 3.0
125 DNF 3031 Cheeky Monkey B Fentiman   5.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Explorer 16 1 40 Big Deal C Farrugia 01:37:38 1.0

Gem 550 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Gem 550 DNF 153 Marjon J Munn   2.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 16 1 1442 Tru Blu M Horvath 01:17:12 1.0
Hartley 16 2 1333 Hissing Sid P Behrendt 01:19:47 2.0
Hartley 16 3 800 Whispering T Burke 01:22:10 3.0
Hartley 16 4 1236 True Colours S Gevers 01:22:20 4.0
Hartley 16 5 1464 Sea Biscuit G Mee 01:23:30 5.0
Hartley 16 6 1591 Just A Boat J Bennett 01:24:06 6.0
Hartley 16 7 1280 Waka 6 S Unknown 01:29:58 7.0
Hartley 16 8 1184 Mustang Sally P W 01:36:10 8.0
Hartley 16 DNF 441 Phantom A O'Brien   10.0

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 18 MA 1 24 Tarquin C Theodore 01:35:05 1.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Impulse 1 597 Electrafy L Raymond 01:05:23 1.0

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
KittyCat 1 737 Kiss This L Kiss 01:06:10 1.0
KittyCat 2 333 Super Grove I Kiss 01:07:12 2.0
KittyCat 3 323 Nigretta J Barnett 01:25:40 3.0
KittyCat 4 255 Driven on Draft H Barnett 01:34:17 4.0

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Mirror 1 69199 Zoe M Fitzpatrick 01:05:35 1.0

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Pacer 1 2586 Rince Wind D Vockler 01:21:34 1.0
Pacer 2 2766 Spark Plug K Ho 01:25:15 2.0
Pacer 3 1610 Reckless S Forster 01:28:46 3.0
Pacer 4 2115 Banana Split G Parsons 01:29:23 4.0
Pacer 5 2482 Manta G Davison 01:30:39 5.0
Pacer 6 550 Shadowfax C Wirtz 01:30:51 6.0
Pacer 7 2181 Sputnik E Stojkovich 01:35:00 7.0
Pacer 8 2337 R Humphries A Kitney 01:35:49 8.0
Pacer 9 554 Serenity M Duffy 01:38:41 9.0
Pacer DNF 2524 Jack Maloney S Hawkins   13.0
Pacer DUT 2644 Daryl J I Collins    
Pacer DUT 2644 Daryl J P Endler    

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Sabre 1 1647 Seabeat A Keil 01:25:02 1.0
Sabre 2 1589 Espada G Charlesworth 01:25:09 2.0
Sabre 3 534 Xaloc E Dick 01:29:52 3.0
Sabre 4 1516 Sciabola L Nagy 01:30:20 4.0
Sabre 5 1710 My Distraction A Marsh 01:31:41 5.0
Sabre 6 1411 Cutting Edge J McCall 01:32:13 6.0
Sabre 7 759 Sandpiper A Chan 01:33:17 7.0
Sabre 8 100 Uiscse Beatha R O'Hagan 01:34:41 8.0
Sabre 9 622 Sea Legs K Holland 01:38:56 9.0

Spacesailor20 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Spacesailor20 DNF 18 Lucy Bea G Hinchcliffe   2.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Ultimate 18 DK 1 100 Neried A Banks 01:42:29 1.0
Ultimate 18 DK DNF 34 Wildfire D Grant   3.0