TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/02/2011 9:22:37 PM

RACE 3 [6/11/2010] Class Championship

Class 3

Printed on : 12/02/2011 9:22:37 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
125 1 3179 Strange Magic J Scott 01:17:23 1.0
125 2 3031 Cheeky Monkey B Fentiman 01:54:45 2.0
125 DNF 3 Green Out J O'Brien   5.0
125 DNF 3162 Renegade L Olsen   5.0

Careel 18 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Careel 18 1 247 Small Mercies J Dorrington 01:53:20 1.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Explorer 16 1 121 Fiz IV P Wright 01:46:09 1.0
Explorer 16 2 78 Kalang G Ginliani 01:50:19 2.0
Explorer 16 3 0 James Pearl R Bates 01:56:07 3.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 16 1 1442 Tru Blu M Horvath 01:26:50 1.0
Hartley 16 2 1333 Hissing Sid P Behrendt 01:28:46 2.0
Hartley 16 3 441 Phantom A O'Brien 01:29:46 3.0
Hartley 16 4 1591 Just A Boat J Bennett 01:33:31 4.0
Hartley 16 5 800 Whispering T Burke 01:33:51 5.0
Hartley 16 6 1236 True Colours S Gevers 01:35:06 6.0
Hartley 16 7 194 So Beautiful K Brown 01:45:19 7.0

Hartley 18 MA Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 18 MA 1 24 Tarquin C Theodore 01:42:11 1.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Impulse DNS 596 Gone Troppo M Shaw   2.0

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
KittyCat 1 737 Kiss This L Kiss 01:10:35 1.0
KittyCat 2 333 Super Grove I Kiss 01:12:45 2.0
KittyCat 3 323 Nigretta J Barnett 01:37:40 3.0

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Mirror 1 70662 Bob A Scott-Murphy 01:12:25 1.0
Mirror DNS 8041 Piccolina G Gardner   3.0

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Pacer 1 2766 Spark Plug K Ho 01:34:14 1.0
Pacer 2 2586 Rince Wind D Vockler 01:34:35 2.0
Pacer 3 2115 Banana Split G Parsons 01:35:53 3.0
Pacer 4 554 Serenity M Duffy 01:36:19 4.0
Pacer 5 1610 Reckless S Forster 01:38:48 5.0
Pacer 6 2482 Manta G Davison 01:39:30 6.0
Pacer 7 2859 G Taylor M Smallwood 01:41:51 7.0
Pacer 8 2181 Sputnik E Stojkovich 01:42:17 8.0
Pacer 9 2337 R Humphries A Kitney 01:43:16 9.0
Pacer 10 2644 Daryl J I Collins 01:52:14 10.0
Pacer DUT 2524 Jack Maloney B Grainger    

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Sabre 1 1647 Seabeat A Keil 01:32:22 1.0
Sabre 2 1589 Espada G Charlesworth 01:33:56 2.0
Sabre 3 1592 Tachi S Gillam 01:35:43 3.0
Sabre 4 1606 Rakali P Webster 01:36:09 4.0
Sabre 5 1710 My Distraction A Marsh 01:41:56 5.0
Sabre 6 1516 Sciabola L Nagy 01:42:31 6.0
Sabre 7 100 Uiscse Beatha R O'Hagan 01:47:18 7.0
Sabre DNF 1859 Flyte T Olsen   9.0

Spacesailor20 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Spacesailor20 DNF 18 Lucy Bea G Hinchcliffe   2.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Ultimate 18 DK 1 125 Free Spirit D Phillips 01:34:41 1.0
Ultimate 18 DK 2 123 Sunstruck L Berger 01:38:20 2.0
Ultimate 18 DK 3 34 Wildfire D Grant 02:07:49 3.0
Ultimate 18 DK DNF 45 Paegam I Buchanan-Black   5.0