TopYacht Software: Williamstown Sailing Club - 12/02/2011 9:20:21 PM

RACE 1 [9/10/2010] Class Championship

Class 1

Printed on : 12/02/2011 9:20:21 PM

125 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
125 1 3179 Strange Magic J Scott 01:40:43 1.0
125 2 3031 Cheeky Monkey B Fentiman 02:03:39 2.0
125 DNF 2124 Fruit Salid II M Drobitigo   5.0
125 DNF 3162 Renegade L Olsen   5.0

29er Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
29er 1 1405 Shearwater D Taylor 01:34:49 1.0

Explorer 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Explorer 16 1 121 Fiz IV P Wright 02:13:24 1.0
Explorer 16 2 0 James Pearl R Bates 02:14:37 2.0
Explorer 16 3 93 Paladin R Humphries 02:18:33 3.0
Explorer 16 4 40 Big Deal C Farrugia 02:24:54 4.0

Hartley 16 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Hartley 16 1 1442 Tru Blu M Horvath 01:46:52 1.0
Hartley 16 2 441 Phantom A O'Brien 01:48:18 2.0
Hartley 16 3 1333 Hissing Sid P Behrendt 01:49:15 3.0
Hartley 16 4 1464 Sea Biscuit G Mee 01:52:59 4.0
Hartley 16 5 1591 Just A Boat J Bennett 01:54:47 5.0
Hartley 16 6 800 Whispering T Burke 02:00:39 6.0
Hartley 16 7 1280 Waka 6 S Unknown 02:05:12 7.0
Hartley 16 8 933 Sunny Daze D Isom 02:06:54 8.0
Hartley 16 9 1184 Mustang Sally P W 02:24:14 9.0

Impulse Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Impulse 1 596 Gone Troppo M Shaw 01:37:37 1.0
Impulse 2 597 Electrafy L Raymond 01:38:45 2.0

KittyCat Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
KittyCat 1 333 Super Grove I Kiss 01:56:19 1.0
KittyCat 2 255 Driven on Draft J Barnett 02:24:01 2.0

Mirror Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:05:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Mirror 1 70117 Stealth A Scott-Murphy 01:16:40 1.0
Mirror 2 8041 Piccolina G Gardner 01:45:10 2.0
Mirror DUT 69199 Zoe M Fitzpatrick    

Pacer Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Pacer 1 2586 Rince Wind D Vockler 01:57:35 1.0
Pacer 2 1610 Reckless S Forster 02:02:12 2.0
Pacer 3 2766 Spark Plug K Ho 02:03:43 3.0
Pacer 4 2482 Manta G Davison 02:07:24 4.0
Pacer 5 2181 Sputnik E Stojkovich 02:12:24 5.0
Pacer 6 2859 G Taylor D Barnett 02:16:05 6.0
Pacer DNF 2115 Banana Split G Parsons   9.0
Pacer DNF 2524 Jack Maloney S Hawkins   9.0

Sabre Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:10:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Sabre 1 1647 Seabeat A Keil 02:06:15 1.0
Sabre 2 1859 Flyte T Olsen 02:08:59 2.0
Sabre 3 1589 Espada G Charlesworth 02:09:38 3.0
Sabre 4 1411 Cutting Edge J McCall 02:12:34 4.0
Sabre 5 534 Xaloc E Dick 02:12:38 5.0
Sabre 6 100 Uiscse Beatha R O'Hagan 02:15:10 6.0
Sabre 7 1710 My Distraction A Marsh 02:16:08 7.0
Sabre 8 1516 Sciabola L Nagy 02:20:05 8.0
Sabre DNF 622 Sea Legs K Holland   10.0

Spacesailor20 Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Spacesailor20 DNF 18 Lucy Bea G Hinchcliffe   2.0

Ultimate 18 DK Class ET results (Based on 3 Laps) Start : 14:00:00
Class Place Sail No Boat Name Skipper Elapsd Score
Ultimate 18 DK 1 37 Pedina D'oro G Hynes 02:31:50 1.0